Messenger się zmienił

Jak i gdzie znaleźć zdjęcia z Messengera?

Facebookowy Messenger cieszy się ogromną popularnością i jest najczęściej używanym komunikatorem internetowym. Niewielki program pozwala na szybką wymianę wiadomości z naszymi znajomymi – za jego pośrednictwem wyślemy zarówno wiadomości tekstowe i głosowe, jak i prowadzić możemy rozmowy telefoniczne lub wideoczaty. Messenger pozwala także na wysyłanie zdjęć i innych materiałów multimedialnych. Do niedawna mogliśmy przeglądać je za pośrednictwem telefonu w specjalnie przygotowanej zakładce. Od pewnego czasu nie jest to jednak możliwe i mamy złą wiadomość dla wszystkich użytkowników mobilnej wersji. Na telefonie nie da się bowiem znaleźć wysłanych wcześniej zdjęć. Jedyną radą jest – nierzadko mozolne – przewijanie konwersacji w poszukiwaniu interesujących nas materiałów. 

Fotografia poglądowa

Czy to oznacza, że nie ma żadnej możliwości dotarcia do wszystkich zdjęć w jednym miejscu? Okazuje się, że taka opcja istnieje – skorzystać z niej jednak mogą jedynie posiadacze Messengera na komputerach.

Jak znaleźć zdjęcia z konwersacji?

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się do aplikacji – za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji desktopowej. Teraz wystarczy wybrać interesujący nas czat i po prawej stronie powinniśmy znaleźć zakładki „Udostępnione pliki” oraz „Udostępnione multimedia”. Podobnie sprawa wygląda w przypadku aplikacji zewnętrznej – tam znaleźć zdjęcia możemy po wybraniu przycisku opcji (ikonka trzech pionowych kropek w prawym górnym roku ekranu). Następnie wybrać należy opcję „Wyświetl multimedia i pliki” – tam znajdziemy wszystkie dotychczas udostępnione w konwersacji materiały. 

Sprawdź również aplikacje Messenger na komputer i Messenger Lite.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO