Czas na ropę!

Frostpunk 2 – zapowiedź gry i trailer nadchodzącej produkcji

Plotki się potwierdziły – tajemniczym projektem warszawskiego studia 11 bit jest Frostpunk 2. Graczy z pewnością ucieszy kontynuacja świetnej gry strategicznej, która kilka dni temu zapewniła ogromny sukces jej twórcom. Tym razem warstwa fabularna skupi się na poszukiwaniu innych źródeł energii (w „jedynce” decydującą rolę odgrywał węgiel). Tym razem ma być to przede wszystkim przemysł naftowy – nie wszystkim będzie to jednak pasowało: „nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju”. Po raz kolejny zostaniemy więc postawieni przed dylematami natury moralnej i trudnymi decyzjami, które mają zapewnić przetrwanie w mroźnym świecie. 

Materiały promocyjne gry

Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery – wiadomo jedynie, że gra zadebiutuje na PC (Steam, GOG-a oraz Epic Games Store). Chcecie sprawdzić „jedynkę”? Właśnie nadarza się ku temu świetna okazja – do 16 sierpnia do godziny 19.00 grę można wypróbować bezpłatnie w ramach darmowego weekendu.

Frostpunk 2 – czego możemy się spodziewać?

Czego możemy się spodziewać po kontynuacji strategii? Nieco światła na projekt rzuca Jakub Stokalski, współreżyser gry:

To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.

Warto dodać, że 11 bit rozwija się bardzo prężnie i dało się poznać chociażby po świetnie przyjętym This War of Mine. Warto też dodać, że firma podjęła współpracę z Jackiem Dukajem i innymi twórcami prozy. Poniżej możecie natomiast obejrzeć trailer zbliżającego się Frostpunka 2. 

Sprawdź również - Assassin's Creed Valhalla - nadciąga Oblężenie Paryża.


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO