Facebook zmienia nazwę - czy czeka nas rewolucja?

Mark Zuckerberg nie przestaje zaskakiwać. W czwartek szef Facebooka przedstawił swoją wizję "metawersum". Ma to być zupełnie nowy projekt, który opiera się na połączeniu internetu z wirtualną rzeczywistością. Zapowiedział on także, że w związku z tym cała spółka zmieni nazwę na Meta. Uspokajamy jednak wszystkich użytkowników - dotychczasowe produkty i portale (w tym Facebook) zachowają swoje dotychczasowe nazwy. 

 

Fotografia poglądowa

Zuckerberg zapowiada rewolucję w internecie

Prezentacja wizji szefa Facebooka miała miejsce podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Według Zuckerberga ma to być "następca" mobilnego internetu. Zaprezentowano także potencjalne możliwości nowego projektu - Zuckerberg odbył wirtualne spotkanie ze znajomymi - reprezentowani oni byli przez trójwymiarowe awatary, które zgromadziły się w jednym pomieszczeniu. 

W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się (...) zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział szef Facebooka.

Do realizacji pelnego celu i założenia jeszcze daleka droga - podstawowe funkcje metawersum są już jednak dostępne. Co sądzicie o tego rodzaju rozwoju sieci? Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO