Szansa czy zagrożenie?

Facebook odwzoruje odręczne pismo

Portale społecznościowe to dziś miejsce, do którego codziennie zaglądają miliardy użytkowników z całego świata. Najpopularniejszym jest oczywiście Facebook, który pełni dziś funkcję komunikatora, portalu społecznościowego, serwisu informacyjnego czy platformy do gier. Serwis nieustannie się rozwija – co pewien czas otrzymujemy informacje o autorskich projektach, które mają jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność Facebooka. Niedawno dowiedzieliśmy się o projekcie TextStyleBrush – co nowego wniesie on do wirtualnego świata?

Fotografia poglądowa

Okazuje się, że Facebook pracuje nad rozwiązaniem, które ma nauczyć sztuczną inteligencję rozpoznawania i odwzorowywania odręcznego pisma – to właśnie to kryje się pod nazwą TextStyleBrush. 

TextStyleBrush - pole do oszustwa?

Platforma ma się nauczyć odczytywać i odwzorować dowolny charakter pisma – ze wszystkimi jego niuansami i szczegółami. Na razie nie wiadomo w jaki sposób zostanie wykorzystany projekt. Pojawiły się obawy, że TextStyleBrush może zostać wykorzystany do oszustw. Facebook uspokaja i twierdzi, że platforma będzie świetnie zabezpieczona i nie będzie miało miejsce podrabianie tekstów. Jak to wszystko będzie działać? Na razie nie wiadomo – prawdopodobnie więcej szczegółów poznamy już wkrótce. Co sądzicie o nowym pomyśle Facebooka? Czy komputer będzie w stanie odwzorować każde odręczne pismo?Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO