Dowiedz się

Czy rowery holenderskie to, to samo co rowery miejskie?

Jazda na rowerze to niezwykle popularne hobby, które z roku na rok poszerza grono swoich amatorów. To aktywność ruchowa, która jest niezwykle przyjemna, dlatego decyduje się na nią wiele osób. Inne grono ludzi, którzy często podróżują rowerem to mieszkańcy miast, którzy są w stanie w ten sposób poruszać się znacznie szybciej. W dużych aglomeracjach najlepszym rozwiązaniem okazują się rowery miejskie, które wiele osób może mylić z holenderską odmianą tych jednośladów. Co warto wiedzieć na ich temat?

| Artykuł partnerski

Materiały partnerów

Rower holenderski, a miejski co warto wiedzieć?

Rowery miejskie to niezwykle popularne rozwiązanie, które każdy z nas zna. Równie wielką popularnością cieszą się modele holenderskie, które dla wielu osób są synonimem jednośladów miejskich. Prawda jest jednak taka, że rowery miejskie damskie czy męskie to zupełne przeciwieństwo holenderskich pojazdów. W naszym kraju, jeśli mowa o rozwiązaniu, jakim są rowery miejskie męski lub damskie stawiamy przede wszystkim na prostotę, zwrotność oraz lekkość. Z kolei w przypadku jednośladów holenderskich sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Rowery te są znacznie cięższe, przeznaczone do przemieszczania się po płaskim terenie. Z czego wynikają te różnice?

Dlaczego rower holenderski może nie sprawdzić się w Polsce?

Rower holenderski, jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany z myślą o kraju słynącym z tulipanów. Państwo to w wielu aspektach różni się od Polski. Przede wszystkim ukształtowanie terenu w Holandii jest bardziej płaskie, a wszelkiego rodzaju podjazdy to w tamtych terenach po prostu rzadkość. Z kolei w naszym kraju nie brakuje górek, które utrudniają jazdę klasycznym rowerem holenderskim. Pozycja na takim jednośladzie jest wyprostowana, co negatywnie wpływa na efektywne pedałowanie. Nie bez znaczenia jest także waga, która w większości wypadków przekracza 20 kilogramów. Właśnie dlatego, jeśli szukasz najlepszego miejskiego roweru, znacznie lepiej postawić na spolszczoną wersję tego jednośladu. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO