Atrakcje turystyczne w Dziwnowie. Najlepsze gastronomiczne opcje

Dziwnów to niewielkie miasto na zachodnim odcinku polskiego wybrzeża. Choć nie może mierzyć się z ofertą gastronomiczną nieodległych Międzyzdrojów, ani nowoczesną bazą noclegową, jaką oferuje Pobierowo, co rok miasteczko odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów.

Dziwnów szczyci się niezwykle szeroką, piaszczystą plażą, wzdłuż której ciągnie się pas wydm, a na nim elegancka promenada z pięknym widokiem na Bałtyk. Idąc nią w stronę zachodnią, dociera się do długiego falochronu, po którym można bezpiecznie spacerować. Na jego końcu znajduje się wspaniały punkt widokowy, z którego podziwiać można otwarte morze.

W głębi dziwnowskiego lasu znajduje się malownicze jezioro, a przez miasto przepływa rzeka Dziwna. Nadmorski kurort zawdzięcza jej szereg atrakcji, które przyciągają gości z kraju i zagranicy. Nabrzeże mieści nowoczesne porty jachtowe oraz dwie bazy rybackie, w których sprzedawane są świeże oraz wędzone na miejscu ryby. Odpływają stąd także statki wycieczkowe, którymi wybrać się można do urokliwego Kamienia Pomorskiego lub na morze. Wizytówką Dziwnowa jest jeden z nielicznych w Polsce mostów zwodzonych, łączący wyspę Wolin ze stałym lądem. Stalowa konstrukcja zdobi wszystkie dziwnowskie widokówki, ale turyści wolą uwiecznić ją na pamiątkowym zdjęciu. W sezonie most podnoszony jest co godzinę, dzięki czemu nietrudno poobserwować ten rzadki widok.

Dziwnów liczy około trzy tysiące mieszkańców i poza sezonem toczy się tu normalne życie. Dlatego obiekty służące turystom wplecione są w zwykłą miejską architekturę – mieszkalne bloki, szkoły, urzędy. Przy głównej ulicy nie brak jednak typowych wakacyjnych atrakcji. Obok dziesiątków stoisk z pamiątkami znajdują się budki i lokaliki, w których serwuje się smażoną rybę, soczysty kebab, gofry z bitą śmietaną i włoskie lody. W ładnych ogródkach można napić się aromatycznej kawy lub chłodnego piwa. W jednej z bocznych uliczek znajduje się pączkarnia, w której gorące słodkości dostępne są przez cały dzień. I choćby dla ich niepowtarzalnego smaku warto co rok wracać do Dziwnowa!


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO