Rewolucja w dostawie?

Allegro stawia pierwsze automaty na paczki

Internet pozwala nam dziś na zrobienie zakupów bez konieczności ruszania się z fotela. Nic więc dziwnego, że coraz więcej opcji oferują także firmy, które zajmują się dostarczeniem zamówionych przez nas rzeczy. Rewolucja nie ominęła także polskiego giganta sprzedażowego – serwisu Allegro, który swoim użytkownikom od niedawna proponuje zupełnie nową opcję dostawy. Mowa tu o automatach na paczki, które pojawiły się już w Poznaniu (na Nowym Rynku) oraz w Warszawie (w stolicy dostępne są już trzy tego rodzaju automaty). 

Fotografia poglądowa

Do końca tego roku ma się pojawić jeszcze 1,5 tysiąca tego typu automatów. Warto zwrócić uwagę, że są one stworzone w całości z materiałów, które pochodzą z recyklingu. 

Automaty od Allegro – funkcje i możliwości

Automaty na paczki zasilane są za pomocą odnawialnych źródeł energii i nie zawierają reklam. Dodatkowo obsadzone one będą roślinami – na ich wyposażeniu znajdą się także czujniki jakości powietrza. Allegro chwali się także, że automaty nie będą emitować nadmiernego zanieczyszczenia światłem – w nocy mają świecić tylko podczas korzystania. Więcej o nowych urządzeniach powiedział niedawno Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro:

Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny "posadziliśmy" już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej.

Czy to rewolucja w dostarczaniu paczek? Na pewno wiele osób chętnie wypróbuje automaty od Allegro. Jak sprawdzą się one w praktyce? Przekonać się będziemy mogli już jesienią tego roku – to na wtedy zaplanowany jest start usługi. 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO