Znaczenie imienia Aleksandra - sprawdź opis imienia Aleksandra w Księdze imion

Aleksandra to imię, które pochodzi stricte od męskiego imienia Aleksander. Dokładnie wzięło się od greckiego aleksandros, czyli obrońca ludzi. Wiadomo więc, że będzie to kobieta, która bardzo mocno dba o innych i chętnie wstawi się za kimś słabszym. Zawsze trzyma rękę na pulsie i ma dokładnie zaplanowane to, co będzie robiła. Kiedy kocha to najmocniej – wtedy w całości oddaje się swojemu partnerowi. Wiele osób będzie zaskoczone tym, jaka Aleksandra jest aktywna. Lepiej jednak nie stawać jej na drodze w drodze do celu…

Życie towarzyskie 

Aleksandra to prawdziwy wulkan energii. Z nią nikt nie będzie się nudził, ale wiele osób może z nią także nie wytrzymać, właśnie ze względu na jej wzmożoną aktywność. Ona planuje i ona tak chce – to właśnie cechuje Aleksandrę w kontaktach z innymi ludźmi. Jest jednak wspaniałą przyjaciółką, która w mgnieniu oka rzuci wszystko, jeśli tylko trzeba będzie pomóc bliskiej osobie. 

 

Praca i kariera 

Aleksandra doskonale sprawdzi się w pracach, które będą od niej wymagały kreatywności lub aktywnego działania. Jest również urodzonym przywódcą i nie można wejść jej w paradę, żeby nie odczuć boleśnie tego, jaki ciężki charakter w takich sytuacjach ma Ola. Doskonała będzie jako szefowa działu, kierowniczka oddziału lub projektantka. Coś doskonałego dla niej! 

Miłość

Aleksandra jest kobietą, której wystarczy mały impuls, żeby za nim pognać. W miłości jest bardzo zaborcza. Będzie zawsze walczyła o swoje. Warto jednak wspomnieć o tym, że kiedy w końcu kogoś pokocha – to najmocniej i na zawsze. Dla swojego wybranka serca jest w stanie zrobić wszystko – nawet poświęcić się w imię miłości. Warto wejść w związek małżeński z Aleksandrą bo na pewno za główny cel weźmie sobie ogarnięcie domu i dzieci. 

Sławne imienniczki

Aleksandra Hamkałoaktorka
Alessandra Ambrosio – brazylijska modelka
Aleksandra Jagieło – siatkarka 
Aleksandra Kwaśniewska – polska dziennikarka, córka byłego prezydenta RP 
Aleksandra Popławska – aktorkaKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO