Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zooey Deschanel - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Zooey Deschanel to amerykańska piosenkarka i aktorka, która trzykrotnie nominowana była do Złotego Globu za rolę w serialu "Jess i chłopaki". Ale jak dobrze ją znacie? 

Wszystko o: Zooey Deschanel 

Pełne imię i nazwisko: Zooey Claire Deschanel 
Data i miejsce urodzenia: 17 stycznia 1980, Los Angeles
Zawód: aktorka 
Partner: Ben Gibbard (2009-2012; rozwód), Jacob Pechenik (2015-obecnie; separacja)
Dzieci: Elsie (2015), Charlie (2017)
Wzrost: 168 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @zooeydeschanel


Życiorys 

Urodziła się jako córka Caleba Deschanela, który pięciokrotnie nominowany był do Oscara (operator filmowy), a także Mary Jo Deschanel, aktorki. Jej siostra - Emily Deschanel również jest aktorką. Zadebiutowała w 1999 roku w filmie "Mumford" i szybko stała się popularna, głównie za sprawą swoich drugoplanowych ról. Trzykrotnie nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu "Jess i chłopaki". Na swoim koncie ma również role w takich produkcjach jak "500 dni miłości" czy "Jestem na tak". Nagrała również kilka płyt. 

Życie prywatne 

Aktorka była żoną Bena Gibbarda od 2009 do 2012 roku. W 2015 roku wyszła za mąż za Jacoba Pechenika, producenta. Mają dwoje dzieci: córkę Elsie (2015) oraz syna Charliego (2017). Para obecnie jest w separacji. 
Zooey Deschanel – wybór najlepszych produkcji z udziałem gwiazdyZooey Deschanel jest jedną z najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorek. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko talentowi, ale również oryginalnej urodzie. Pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach – jej ojcem jest wielokrotnie nominowany do Oscara operator filmowy, Caleb Deschanel, a siostrą jest gwiazda serialu „Kości”, Emily Deschanel. Zooey na dużym ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie „Mumford” w reżyserii Lawrence’a Kasdana. Wkrótce zaczęła występować w kolejnych produkcjach, takich jak „U progu sławy” (2000), „Nowy” (2002) czy „Wielkie kłopoty” (2002). Dużą popularność przyniósł jej udział w filmie „Autostopem przez galaktykę” z 2005 roku. W 2009 roku zagrała w komediodramacie „500 dni miłości”, w którym wystąpiła u boku Josepha-Gordona Levitta - za tę rolę była nominowana do Satelity w kategorii „Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem gwiazdy, które zdecydowanie możemy wam polecić.Zooey Deschanel – najlepsze role

1. „500 dni miłości”, reż. M. Webb (2009)
2. „Jestem na tak”, reż. P. Reed (2008)
3. „Zdarzenie”, reż. M. Night Shymalan (2008)
4. „Jess i chłopaki”, reż. S. Pink (2011-2018)
5. „Miłość na zamówienie”, reż. T. Dey (2006)

Warto również obejrzeć inne świetne produkcje z udziałem aktorki - „Most do Terabithii” i „Rock the Kasbath”. Polecamy także zabawny film animowany „Trolle” w reżyserii Mike’a Mitchella, w którym Zooey Deschanel użyczyła swojego głosu jednej z bajkowych postaci.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO