Kim jest?

Zlatan Ibrahimović - piłkarz AC Milan. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, kariera

CC: agentefantaclacio.it

Zlatan Ibrahimović jest znany na całym świecie jako jeden z najlepszych piłkarzy. Jest reprezentantem Szwecji w piłkę nożną, a na co dzień związany jest z włoskim klubem AC Milan. Jak dobrze znacie Zlatana? 

Wszystko o: Zlatan Ibrahimović 

Data i miejsce urodzenia: 3 października 1981, Malmo, Szwecja 
Zawód: piłkarz (napastnik)
Partnerka: Helena Seger
Dzieci: Maksymilian (2006), Vincent (2008)
Wzrost: 195 cm 
Waga: ok. 95 kg 
Instagram: @iamzlatanibrahimovic

 


Kariera

Ibrahimović jest wychowankiem klubu Malmo FF, w którym debiutował w 1999 roku. Szybko jednak przeszedł do Ajaxu Amsterdam, następnie do Juventusu (potem były również Inter Mediolan czy FC Barcelona) Jednak od momentu, kiedy zaczął grać w AC Milan, to jego serce związało się z tym klubem. Zanim jednak w 2019 roku wrócił do A.C. Milanu, grał również w Manchesterze United oraz Paris Saint-Germain. Od 2001 roku reprezentuje Szwecję w piłce nożnej. 

Życie prywatne 

Ibrahimović jest potomkiem bośniackich emigrantów, którzy osiedlili się w Szwecji. Ma trójkę rodzeństwa: siostrę Sanelę, a także dwóch braci: Sapka i Aleksandra. W wieku 17 lat zdobył czarny pas w taekwondo. Mówi w kilku językach: szwedzkim, angielskim, włoskim, serbsko-chorwackim i trochę po niderlandzku. 

Od wielu lat związany jest z Heleną Seger, modelką i byłą dyrektor linii lotniczych. Mają dwóch synów: Maksymiliana (22 września 2006) oraz Vincenta (6 marca 2008). Ma na koncie swoją autobiografię "Ja, Ibra", w której zdradza m.in. że miał konflikt z byłym szkoleniowcem FC Barcelony, obecnie trenerem Manchesteru City, Pepem Guardiolą. 

Zlatan jest również myśliwym - posiada od 2010 roku szwedzką licencję. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO