Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zac Efron - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

cheatsheet.com

Zac Efron przez wiele lat kojarzony był jedynie ze swoją rolą w musicalu Disneya - „High School Musical”. Rzesze młodych fanek kochały się w nim z powodu tej roli. Teraz znacznie zmienił swój wizerunek i można było to zobaczyć w filmie o seryjnym mordercy – Tedzie Bundym. Kim tak naprawdę jest Efron?

Wszystko o: Zac Efron

Pełne imię i nazwisko: Zachary David Alexander Efron
Data i miejsce urodzenia: 18 października 1987, San Luis Obispo
Zawód: aktor, piosenkarz
Partnerka: Vanessa Hudgens (2005-2010)
Dzieci: brak
Wzrost: 173 cm
Waga: ok. 78 kg
Instagram: @zacefron


Kariera

Swoje zainteresowanie aktorstwem przejawiał już w wieku jedenastu lat – chodził na lekcję śpiewu i występował w szkolnych przedstawieniach. Jego nauczycielka literatury skierowała go do znanego jej agenta w LA. Dostawał wtedy epizodyczne role, ale w 2003 roku pojawiła się perełka, która nieco otworzyła mu wrota do kariery. Wcielił się w rolę jednego z dwóch autystycznych bliźniaków w filmie telewizyjnym „Droga po marzenia”. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ po tym odezwało się do niego Disney Channel. W 2006 roku został więc oficjalnie Troyem Boltonem w „High School Musical”. W 2007 roku zagrał w filmie „Lakier do włosów”, a później w 2. części hitu „High School Musical”. W 2008 roku ostatni raz wcielił się w rolę Troya Boltona w 3. części filmu.
Występował również w „Znów mam 17 lat”, „Charlie St. Cloud”, filmie „Sąsiedzi” czy „Podły, zły, okrutny”.

Życie prywatne

Przez 5 lat (2005-2010) był związany z aktorką, z którą występował w filmie „High School Musical” - Vanessą Hudgens. Później łączono go m.in. z Lily Collins czy Alexandrą Daddario. Obecnie nie wiadomo z kim, i czy w ogóle z kimś, spotyka się Zac Efron.
Zac Efron – najlepsze filmy z aktorem, które warto zobaczyćZac Efron jest amerykańskim aktorem i piosenkarzem, który karierę rozpoczął już w wieku jedenastu lat. Wkrótce zaczął występować w epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych – po raz pierwszy wystąpił w „Big Wide World of Carl Laemke. Pierwszy rozgłos przyniosła mu z kolei główna rola Troya Boltona w filmie „High School Musical” wyprodukowanym przez Disney Channel. Dzięki niemu zdobył światową sławę, a jego piosenki wykonywane w duecie z Vanessą Hudgens trafiły na listy przebojów. Po występach w dwóch kolejnych częściach produkcji Disneya, aktor przez długi czas był z nimi silnie utożsamiany. Jednak dzięki późniejszym kreacjom w kolejnych filmach udało mu się udowodnić, że dobrze radzi sobie także w innych gatunkach. Gwiazdor ma na swoim koncie wiele nagród, zwłaszcza Teen Choice. Był także nominowany do Saturnów. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Zaca Efrona, które warto zobaczyć:

1. „Sąsiedzi”, reż. N. Stoller (2014)

Komedia „Sąsiedzi” opowiada o świeżo upieczonych rodzicach, Macu i Kelly Radner, którzy właśnie realizują swój amerykański sen. Mają córeczkę i piękny dom na przedmieściu. Gdy się do niego przeprowadzają odkrywają, że ich nowi sąsiedzi są studentami z bractwa Delta Psi Beta, którym przewodzi prezes Teddy Sanders (Zac Efron). Para postanawia wykorzystać tę sytuację, żeby ponownie poczuć uroki młodości. Jednak z czasem imprezy bractwa robią się coraz głośniejsze i między sąsiadami rozpoczyna się prawdziwa wojna. Jeśli studenci nie opuszczą swojego domu, młode małżeństwo zupełnie straci nad sobą kontrolę.2. „Co ty wiesz o swoim dziadku?”, reż. D. Mazer (2016)

Film „Co ty wiesz o swoim dziadku” przedstawia historię Dicka, który jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii. Właśnie stracił ukochaną żonę. Po pogrzebie postanawia zająć się swoim dorosłym już wnukiem Jasonem (Zac Efron), który jego zdaniem marnuje sobie życie. Żeby zrobić z niego mężczyznę, zabiera go w szaloną podróż na imprezową Forydę. Na miejscu, przy pomocy sporej ilości alkoholu i innych używek, zamierza zdeprawować chłopaka i oddać go w ręce młodych i wyzwolonych studentek. Jason, który jest zaręczony, początkowo próbuje opierać się działaniom swojego niepohamowanego dziadka. Dick dołoży jednak wszelkich starań, żeby pokazać wnukowi, czym jest prawdziwe życie.

3. „Podły, okrutny, zły”, reż. J. Berlinger (2019)

„Podły, okrutny, zły” opowiada o jednym z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii USA. Ted Bundy (Zac Efron) umiejętnie sprawiał wrażenie miłego i czarującego człowieka. Zdobył serce samotnie wychowującej córkę Liz Kloepfer, która zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Przez kilka lat tworzyli szczęśliwą rodzinę. Cały świat kobiety runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem dokonania strasznych zbrodni. Jego losy zaczęła śledzić cała Ameryka, a proces był pierwszym w historii transmitowanym przez telewizję. Przystojny i ujmujący człowiek przyciągnął pod sąd rzesze zakochanych w nim fanek. Liz będzie musiała zdecydować, czy ma uwierzyć w padające oskarżenia.4. „Król rozrywki”, reż.

Musical „Król rozrywki” ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Powstał w oparciu o historię P. T. Banuma, legendarnego wizjonera, który był gotowy poświęcić wszystko, żeby stworzyć wymarzony cyrk o trzech arenach. Jego niezwykłe widowisko zachwyciło cały świat i przyciągało na swoją scenę największe nazwiska ówczesnej estrady. W swoim cyrku wprowadził niespotykane dotąd elementy, które zaburzały panujący wówczas porządek społeczny. Proponowane przez niego występy znalazły grono przeciwników, którzy postanowili przerwać działalność ekscentrycznego mężczyzny. Jedną z osób, które wspierały jego działalność, był młody Phillip Carlyle, w którego wcielił się Zac Efron.

5. „Szczęściarz”, reż. S. Hicks (2012)

„Szczęściarz” opowiada o żołnierzu marines Loganie Thibaultcie (Zac Efron), który powraca z trzeciej już misji w Iraku. Młody mężczyzna jest obarczony ciężkimi wspomnieniami i traumą. Przeżył misję tylko dzięki przypadkowo znalezionej fotografii kobiety, której nie znał. Po powrocie dowiaduje się, gdzie mieszka nieznajoma. Gdy zjawia się w domu Beth, podejmuje pracę w prowadzonym przez jej rodzinę schronisku dla zwierząt. Chociaż sytuacja między dwojgiem młodych ludzi jest mocno skomplikowana, powoli zaczyna między nimi nawiązywać się romans. Mężczyzna zaczyna mieć nadzieję na stworzenie poważnej relacji z ukochaną.

Chcielibyście obejrzeć więcej filmów z Zaciem Efronem? Koniecznie zobaczcie drugą część filmu o życiu młodego małżeństwa, „Sąsiedzi 2”. Polecamy także inne komedie, takie jak „Camp Rock 2: wielki finał” i „American Pie 7: Księga miłości”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO