Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Woody Harrelson. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com

Woody Harrelson to amerykański aktor i producent filmowy, laureat nagrody Emmy, który znany jest ze swoich roli w filmach takich jak "Urodzeni mordercy" czy "Zombieland". Jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Woody Harrelson 

Pełne imię i nazwisko: Woodrow Tracy Harrelson 
Data i miejsce urodzenia: 23 lipca 1961, Midland 
Zawód: aktor, producent filmowy 
Partnerka: Nancy Simon (1985-1986; rozwód), Laura Louie (żona od 2008-obecnie)
Dzieci: Deni, Zoe, Makani 
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 83 kg 
Instagram: @woodyharrelson

Wczesne lata 

Urodził się w Teksasie jako syn sekretarki prawnej i zawodowego zabójcy. W 1964 roku jego rodzice się rozwiedli. W 1973 roku, z matką i z dwoma braćmi - Jordanem i Brettem - przeniósł się do Ohio. Skończył Lebanon High School, a potem studiował literaturę angielską i sztukę teatralną w Hanover College. 


Kariera 

Zaczynał jako statysta. Kiedy w 1983 roku uzyskał dyplom, udał się do Nowego Jorku, by rozpocząć karierę aktorską. Dostał pracę w teatrze i początkowo pracował tylko tam, aż w końcu zatrudniono go do sitcomu "Zdrówko". Zagrał w takich produkcjach jak "Dzikie koty", "Dwóch gniewnych ludzi" czy "Zombieland". Na swoim koncie ma Emmy za występ w "Zdrówko". 

Życie prywatne 

W 1985 roku poślubił Nancy Simon, ale po roku para się rozwiodła. W 2008 roku ożenił się z Laurą Louie, z którą doczekał się trzech córek: Deni, Zoe i Makani. 

Wyznał, że jego poglądy można określić jako "anarchistyczne". Jest weganinem. 


Woody Harrelson - najlepsze filmy i seriale 

Woody Harrelson należy do grona najbardziej znanych i charakterystycznych amerykańskich aktorów. Karierę rozpoczął w 1978 roku jako statysta w komedii „Harper Valley P.Y.A.”. Od razu po ukończeniu studiów teatralnych w Hanover College udał się do Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy. Wkrótce otrzymał pracę dublera w jednym z nowojorskich teatrów. Niedługo później zadebiutował w sitcomie „Zdrówko”. Za rolę w serialu dostał w 1989 roku nagrodę Emmy. Zdobyta w ten sposób popularność pozwoliła mu na udział w produkcjach filmowych. W 1992 roku otrzymał pierwszą dużą rolę w obrazie „Biali nie potrafią skakać”. Rok później zagrał w „Niemoralnej propozycji” z Demi Moore. Największą sławę przyniosła mu jednak późniejsza rola w „Urodzonych mordercach” z 1994 roku. Film okazał się nie tylko wielkim hitem, ale przede wszystkim wywołał dyskusję na całym świecie. Aktor najczęściej wciela się w niedocenianych i lekceważonych bohaterów. Harrelson był kilkukrotnie nominowany do Złotych Globów i Oscarów. Pierwszą nominację do nagrody Akademii Filmowej otrzymał w 1997 roku za występ w filmie „Skandalista Larry Flynt”.

1. „Urodzeni mordercy”, reż. O. Stone (1994)
2. „Iluzja”, reż. L. Leterrier (2013)
3. „Zombieland”, reż. R. Fleischer (2009)
4. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, reż. M. McDonagh (2017)
5. „Igrzyska śmierci”, reż. G. Ross (2012)

Jeśli zainteresowały was zaproponowane przez nas produkcje z Woodym Harrelsonem, z pewnością spodoba wam się również „Blade Runner 2049” z Ryanem Goslingiem i Harrisonem Fordem. Polecamy również takie filmy jak „Silent Hill: Apokalipsa 3D” oraz „Jak wytresować smoka”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO