Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Wołodymyr Zełenski kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia / CC license

Wołodymyr Zełenski (a właściwie Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski) urodził się 25 stycznia 1978 roku w Krzywym Rogu. Jest ukraińskim politykiem, aktorem, komikiem, satyrykiem i przedsiębiorcą. Od 2019 roku jest prezydentem Ukrainy.

Wszystko o: Wołodymyr Zełenski

Pełne imię i nazwisko: Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski
Data i miejsce urodzenia: 25 stycznia 1978 / Krzywy Róg
Zawód: polityk
Żona: Ołena Zełenśka (od 2003)
Dzieci: Oleksandra Zełenska/ Kyrylo Zełenski
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @zelenskiy_official


Kariera

Wołodymyr Zełenski ma wykształcenie prawnicze. Studia ukończył w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym (filii Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego). W latach 90. rozpoczął swoją działalność kabaretową. Na swoim koncie ma sporą ilość występów i skeczów. W 2006 roku zwyciężył w pierwszej edycji programu tanecznego Tanci z zirkamy, co przyniosło mu ogromną popularność. Jako aktor występował w wielu komediach romantycznych. Zainteresowaniem cieszył się także serial Słuha narodu, gdzie Zełenski wcielił się w rolę nauczyciela historii, który przez zbieg okoliczności zostaje prezydentem Ukrainy. Niedługo później zdecydował się na zarejestrowanie partii Słuha narodu i ogłosił kandydaturę na prezydenta. W 2019 roku objął urząd.

Życie prywatne

Pochodzi z rodziny ukraińskich Żydów. W 2003 roku poślubił Ołeną z domu Kyjaszko, z którą znał się od czasów szkolnych, choć związali się dopiero na studiach. Mają dwójkę dzieci: córkę Ołeksandrę (ur. 2004) i syna Kiryłła (ur. 2013).


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO