Nie on jeden...

Vega ponad przepisami. Nic nie robi sobie z pandemii i jak gdyby nigdy nic - kręci film...

AKPA

W związku z pandemią większość przedsiębiorstw zmuszona była zawiesić swoją pracę. Ci, którzy mieli taką możliwość, przeszli na pracę zdalną. Nie wszyscy jednak mogą pracować w taki sposób. Pierwszym lepszym przykładem z brzegu, co do osób które musiały zawiesić prace, są całe ekipy filmowe. Po prostu niemożliwe jest teraz jednoczesne dostosowanie się do panujących obostrzeń i pełnienie swoich obowiązków na planie filmu. Wiele programów zawieszono, odwołano wiele premier, a najwięksi polscy reżyserzy po prostu czekają aż wszystko minie. I wtedy wchodzi on – cały na czarno…

Vega kręci film mimo zakazów?

Nieoficjalnie wiadomo, według zdjęć, które pojawiły się m.in. na profilu Make Life Harder na Instagramie, że Patryk Vega nie zaprzestał kręcenia swoich filmów. W pocie czoła pracuje nad produkcją kolejnego tytułu, nic nie robiąc sobie z obostrzeń, jakie narzucono na wszystkich obywateli. Na zdjęciach można zobaczyć samochód Vegi, a z kolejnych zdjęć, wykonanych w okolicy Pola Mokotowskiego – widać wozy, samochody i autobusy ekipy filmowej. Rzekomo zdjęcia mają potrwać 17 dni, a jak powiedziała jedna z gwiazd, która gra w filmie – wprowadzono niezbędne środki bezpieczeństwa i mierzy się im temperaturę.

Wygląda nam to jednak na dość świadome narażanie na niebezpieczeństwo współpracowników… Podobnego zdania jest Karolina Korwin-Piotrowska, która zainteresowała się sprawą. Na swoim Instagramie napisała jasno:

Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym sanepid i policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi? Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegów i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak?

Temat ten poruszył również Borys Szyc, który również nie przebierał w słowach:

To mamy kwarantannę, czy niektórzy są ponad? A do tego są totalnie nieodpowiedzialni?

Według tego, co napisała Ewelina Kukuczka – Vega wzbił się na wyżyny, ponieważ podniósł stawki dla statystów, byle ci pojawili się w jego filmie w konkretnym terminie, mimo trwania pandemii. Nazwała to dosłownie „świadomym i perfidnym kuszeniem potrzebujących ludzi dodatkowym zarobkiem z ogromnym narażeniem ich zdrowia”.

Okazuje się, że Vega nie jest jedyny – wcześniej niejaki Niewolski zdecydował się na kontynuację prac nad filmem. Stwierdził bowiem, że to, co się dzieje, to jedynie „koronapanika”. Z nowych wieści okazuje się, że zablokowano mu możliwość kręcenia dalej filmu, co spotkało się z jego wściekłością i niezadowoleniem. Więcej tutaj.

Wygląda na to, że panowie są ponad koronawirusem...
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO