Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Val Kilmer. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Val Kilmer to amerykański aktor i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. Wybitny, doskonały w filmie "The Doors". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Val Kilmer

Pełne imię i nazwisko: Val Edward Kilmer 
Data i miejsce urodzenia: 31 grudnia 1959, Los Angeles 
Zawód: aktor, producent filmowy 
Partnerka: Joanne Whalley (1988-1996; rozwód)
Dzieci: Mercedes (1991), Jack (1995)
Wzrost: 182 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: @valkilmerofficial

Wczesne lata 

Urodził się w Los Angeles. Ma dwóch braci - starszego Marka i młodszego Wesleya. W 1977 roku ukończył Chatsworth High School w Chatsworth, gdzie po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem. Uczęszczał do Hollywood Professional School. Mając 17 lat wstąpił do Juilliard School w Nowym Jorku. 


Kariera 

Grę zaczynał na Broadwayu. Na dużym ekranie zadebiutował w produkcji "Ściśle tajne". Pojawił się w produkcjach takich jak "Prawdziwy romans", "The Doors" oraz Aleksander". Zajmuje się nie tylko aktorstwem, ale również dubbingiem. Chcecie wiedzieć o nim więcej? Zobaczcie niżej w jego filmografii jakie jego filmy uznaliśmy za najciekawsze. 

Życie prywatne 

W 1987 roku związał się z aktorką Joanne Whalley. Para doczekała się dwójki dzieci: córki Mercedes (1991) i syna Jacka (1995). Spotykał się także z m.in. Izabellą Miko, Paris Hilton, Winoną Ryder, Angeliną Jolie czy Daryl Hannah

W 2015 roku trafił do szpitala z krawieniem z ust. Lekarze zdiagnozowali u niego raka gardła. Doniesiono wtedy, że Kilmer nie chce się leczyć z powodu swojej religii, ponieważ wyznawcy Stowarzyszenia Chrześcijańkiej Nauki uważają, że jedyie gorliwa wiara może pokonać śmiertelne choroby. 


Val Kilmer - najlepsze filmy i seriale 

Val Kilmer niewątpliwie jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich gwiazd kina. Aktorstwem zaczął się interesować już w szkole średniej. Gdy miał siedemnaście lat został przyjęty do prestiżowej szkoły Julliard w Nowym Jorku. Na scenie zadebiutował w 1983 roku w wystawianej na Broadwayu sztuce „Slab Boys”, w której zagrał wraz z Kevinem Baconem i Seanem Pennem. Rok później otrzymał pierwszą rolę w filmie „Ściśle tajne”. Film okazał się wielkim sukcesem finansowym i przyniósł aktorowi dużą popularność. Wkrótce Kilmer wystąpił w kolejnych kinowych przebojach, takich jak „Prawdziwy geniusz” czy „Top Gun”. Największą sławę zdobył jednak dzięki roli w filmie Rona Howarda „Willow” z 1988 roku, który sprawił, że aktor stał się znany na całym świecie. Do najsłynniejszych ról Vala Kilmera należy kreacja Jima Morrisona, lidera zespołu „The Doors”. Aktor tak wiernie oddał tę postać, iż członkowie zespołu twierdzili, że czuli się tak, jakby słynny muzyk powrócił do żywych. Kilmer ma na swoim koncie dwa Saturny – za role w filmach „Gorączka” oraz „Kiss Kiss Bang Bang”.

1. „Top Gun”, reż. T. Scott (1986)
2. „Gorączka”, reż. M. Mann (1995)
3. „The Doors”, reż. O. Stone (1991)
4. „Skazaniec”, reż. R. R. Waugh (2008)
5. „Deja Vu”, reż. T. Scott(2006)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas filmy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje z udziałem aktora - „Pierwszy śnieg” oraz „Zły porucznik”. Do łez rozbawi was z kolei komedia „MacGruber”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO