Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Urszula Grabowska - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Urszula Grabowska to polska aktorka filmowa i teatralna, laureatka za główną rolę kobiecą w filmie „Joanna”. Grała jednak w wielu popularnych filmach i serialach. Koniecznie zobaczcie kim jest Grabowska! 

Wszystko o: Urszula Grabowska

Pełne imię i nazwisko: Urszula Grabowska-Ochalik 
Data i miejsce urodzenia: 27 czerwca 1976, Myślenice 
Zawód: aktorka 
Partner: Adrian Ochalik (mąż)
Dzieci: Antoni (2004) 
Wzrost: 168 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak 

 


Życiorys 

Urszula Grabowska występowała w kabarecie Marcina Dańca, w latach 1993-1999. Jest absolwentką krakowskiej PWST na wydziale aktorskim, którą ukończyła w 2000 roku. Od tego momentu jest związana z Teatrem Bagatela z Krakowa, w którym zadebiutowała będąc jeszcze studentką. W krakowskim Teatrze STU znana jest z roli Ofelii w „Hamlecie”. W 2011 roku otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Jest wykładowczynią w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Była nominowana w 2008 i 2009 roku do „Telekamer” w kategorii „Aktorka”. Grała w takich filmach i serialach jak „Na dobre i na złe”, „Miłość na wybiegu”, „Joanna”, a także „Carte Blanche”. 

Życie prywatne 

Jest żoną aktora, spikera oraz rzecznika prasowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Adriana Ochalika. Ma syna Antoniego, który przyszedł na świat w 2004 roku. 
Urszula Grabowska - gwiazda Tylko miłość. Najlepsze roleUrszula Grabowska, a właściwie Urszula Grabowska-Ochalik, urodziła sie 27 czerwca 1976 roku w Myślenicach. W 2000 roku ukończyła studia aktorskie w krakowskiej PWST. Dużo gra w teatrze, od razu po studiach związała się z Teatrem Bagatela w Krakowie. Jest wykładowczynią w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspańskiego w Krakowie. W latach 1993-1999 występowała w kabarecie Marcina Dańca. Zadebiutowała w 2000 roku w "Miasteczku". Największą popularność zawdzięcza dzięki występom w produkcjach takich jak "Tylko miłość", "Na dobre i na złe" czy "Miłość na wybiegu". Zobaczcie jej najlepsze role. Urszula Grabowska - najlepsze role 

1. Joanna, reż. F. Falk, 2010
2. Na krawędzi, reż. M. Dutkiewicz, 2012-2014
3. Carte Blanche, reż. J. Lusiński, 2015
4. Sprawiedliwy, reż. M. Szczerbic, 2015
5. Tylko miłość, reż. A. Drabiński/inni, 2007-2009

Zobaczcie ją także w takich filmach i serialach jak "Świadek koronny", oraz "Na dobre i na złe". Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO