Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Tomasz Karolak - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Tomasz Karolak to chyba jeden z bardziej charakterystycznych polskich aktorów. Najczęściej pojawia się w serialach, ale niejednokrotnie mogliśmy go zobaczyć na wielkim ekranie. Jest aktorem wszechstronnym, potrafiącym się wcielić w niemalże każdą rolę. Polacy pokochali go za postać ojca Boskiego w „Rodzinka.pl”. Kim jest Karolak?

Wszystko o: Tomasz Karolak

Pełne imię i nazwisko: Tomasz Paweł Karolak
Data i miejsce urodzenia: 21 czerwca 1971, Radom
Zawód: aktor, wokalista
Partnerka: brak
Dzieci: Lena (2007), Leon (2013)
Wzrost: 191 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @tomasz_karolak_official

Młodość

Urodził się w Radomiu, a jego rodzice byli, w okresie PRL, oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Mieszkał w różnych miejscach, bo często wymagała tego praca rodziców. Angażował się chętnie w pracę kółka teatralnego.
Po tym, jak nie udało mu się zdać egzaminu do szkoły teatralnej w Warszawie, zaczął studia na UW, na kierunku resocjalizacji. Dopiero za czwartym razem udało mu się dostać do krakowskiej PWST i ukończył ją w 1997 roku. Pracę magisterską obronił dopiero w 2016 roku, co związane było z jego kandydaturą na stanowisko dyrektora Teatru Ateneum w Warszawie.


Kariera

Występował w wielu sztukach teatralnych – w 2003 roku podczas XXVIII Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Opolu odebrał nagrodę aktorską za rolę Drania w spektaklu „Kurka wodna”. Na dużym ekranie zadebiutował rolą w filmie „Duże zwierzę”, gdzie grał posterunkowego.
Jego popularność poszybowała kiedy pojawił się w serialu „Kryminalni”. Później przyszedł czas na „39 i pół”. Do dzisiaj wciela się w rolę Ludwika Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”.
Od 2010 roku ma swój własny teatr – Teatr IMKA.
Grał w takich filmach jak m.in. „Lejdis”, „Miłość na wybiegu”, „Nie kłam, kochanie” czy „Cichao”. Lista jego ról jest znacznie dłuższa.
Brał udział w „Ameryka Express”. Został członkiem zespołu „Pączki w Tłuszczu” - wylansowali przebój „Tylko bądź”.

Życie prywatne

W latach 2006-2017 pozostawał w związku z modelką Violą Kołakowską. Doczekał się z nią dwójki dzieci – Leny i Leona.
Tomasz Karolak - najlepsze role filmowe i telewizyjneTomasz Karolak to polaki aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Jest również reżyserem teatralnym, ale jest także utalentowany muzycznie, co udowadnia w swoim zespole. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Teatru IMKA. Zadebiutował w 1995 roku na deskach teatru w spektaklu „Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych”. Na dużym ekranie pojawił się w filmie „Duże zwierzę”. Popularność przyniósł mu serial „Kryminalni”. Najbardziej znany jest ze swojego wcielenia się w Dariusza Jankowskiego w serialu „39 i pół”, a także Ludwika Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Zagrał w takich filmach jak „Śniadanie do łózka”, „Tylko mnie kochaj”, „Ciacho” czy „Listy do M.”. Wybraliśmy najlepsze wcielenia Karolaka. 

 Tomasz Karolak - najlepsze role 

1. „Planeta Singli 3”, reż. S. Akina (2019)
2. „Listy do M.”, reż. M. Okorn (2011)
3. „39 i pół”, reż. A. Pietrzak (2008-2009)
4. „7 uczuć”, reż. M. Koterski (2018)
5. „Rodzinka.pl”, reż. P. Yoka (2011-2020)

Niebawem będzie można oglądać Karolaka w kolejnej części „Listów do M”, w filmie „Jak zostać gwiazdą” czy w „Banksterach”. Nawet rok 2021 jest już dla niego pracowity - do tej pory wiadomo, że pojawi się dwóch filmach, a to pewnie nie koniec. Tak to właśnie jest z najbardziej popularnymi aktorami, do jakich bez wątpienia należy Karolak. Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO