Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Tim Robbins. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

wikimedia.org

Tim Robbins to amerykański aktor, scenarzysta, reżyser, producent filmowy i muzyk. Laureat Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w produkcji "Rzeka tajemnic". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Tim Robbins 

Pełne imię i nazwisko: Timothy Francis Robbins 
Data i miejsce urodzenia: 16 października 1958, West Covina 
Zawód: aktor, producent filmowy, reżyser, muzyk, scenarzysta 
Partnerka: Susan Sarandon (1988-2009; rozstanie), Gratiela Brancusi (2017-2020; rozwód)
Dzieci: Jack Henry, Miles Gurhrie 
Wzrost: 196 cm 
Waga: ok. 97 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się jako syn Mary Cecelii i Gilberta Lee Robbinsa. Pochodził z uzdolnionej, artystycznej rodziny - jego matka była aktorką, a jego ojciec aktorem i piosenkarzem. Ma dwie siostry - Adele i Gabrielle - a także brata Davida. Wychowywał się w Nowym Jorku. Mając 12 lat występował w teatrze i wstąpił do klubu teatralnego. Dwa lata spędził na Stanowym Uniwersytecie Nowego Jorku w Plattsburghu, a następnie powrócił do Kalifornii, aby studiować w Szkole Filmowej, która działała przy UCLA. Zakończył studia na wydziale dramatu w 1981 roku z tytułem bakałarza sztuk. 


Kariera 

Jako nastolatek występował w Theater for the New City, a latem w teatrze ulicznym. Założył nawet grupę teatralną, gdzie spełniał się jako reżyser i gdzie pisał scenariusze. W 1982 roku zadebiutował w serialu "Elsewhere". Zagrał w produkcjach takich jak "Skazani na Shawshank", "Top Gun" czy "Rzeka tajemnic". Za ten ostatni film nagrodzony został Oscarem. Jego największym dziełem reżyserskim jest dramat "Przed egzekucją". 

Życie prywatne 

W latach 1988-2009 był związany z aktorką Susan Sarandon (para była zaręczona od 2005 do 2009), z którą ma dwóch synów: Jacka Henry'ego i Milesa Guthrie. W latach 2017-2020 był w związku małżeńskim z Gratielą Brancusi. 


Tim Robbins - najlepsze filmy i seriale 

Tim Robbins jest jednym z najwybitniejszych amerykańskich aktorów. W teatrze zaczął występować już w wieku dwunastu lat. Na scenie zadebiutował, gdy wystąpił u boku swojego ojca śpiewając protest song „Ink is Black but the Page is White”. Później grywał między innymi w Theater of the New City, a także w teatrze ulicznym. Wkrótce założył awangradową grupę teatralną Actors’ Gang w Los Angeles, gdzie pełnił funkcję reżysera, a także pisał scenariusze. Filmem zaczął się interesować podczas studiów na Uniwersytecie w Kalifornii. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1976 roku w filmie „Sieć”. W 1982 roku zagrał Andrew Reinhardta w trzech odcinkach serialu medycznego „St. Elsewhere”. Trzy lata później pojawił się w serialu „Na wariackich papierach”. Przełom w jego karierze nastąpił w 1988 roku, gdy otrzymał angaż w filmie „Byki z Durham”, który przyniósł mu wielką popularność. Aktor ma na swoim koncie dwa Złote Globy za role w filmach „Gracz” oraz „Rzeka tajemnic”. Za udział w tym drugim obrazie otrzymał również Oscara.

1. „Skazani na Shawshank”, reż. F. Darabont (1994)
2. „Rzeka tajemnic”, reż. C. Eastwood (2003)
3. „Gracz”, reż. R. Altman (1992)
4. „Drabina Jakubowa”, reż. A. Lyne (1990)
5. „Nic do stracenia”, reż. S. Oedekerk (1997)

Osoby, które obejrzały już wszystkie filmy z Timem Robbinsem, gorąco zachęcamy do zapoznania się z takimi niezwykłymi produkcjami jak „Ocean przygód 3D” oraz „Tylko nie miłość”. Wielbicielom mocnych wrażeń polecamy z kolei przerażający horror „[REC] 4: Apokalipsa”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO