Informacje o zespole

The Rolling Stones – bogowie rock’n’rolla. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Raph_PH

The Rolling Stones to brytyjski zespół rockowy, który należy do najważniejszych w historii muzyki XX wieku. Grupa ze słynnym Mickiem Jaggerem na czele znana jest między innymi z takich utworów jak „Paint It Black”, „Satisfaction” czy „Gimme Shelter”. Zespół sprzedał blisko 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: The Rolling Stones

Data i miejsce założenia: 12 lipca 1962, Wielka Brytania
Gatunek: rock & roll, blues, hard rock
Członkowie: Mick Jagger (śpiew, harmonijka ustna, gitara), Keith Richards (gitara, śpiew), Ron Wood (gitara, perkusja), Charlie Watts (perkusja)
Instagram: @therollingstones


Historia

Początkowo Mick Jagger i Keith Richards współtworzyli zespół Little Boy Blue And The Blue Boys. W 1962 roku grupa została przemianowana na The Rolling Stones - tę nazwę Jagger zapożyczył z piosenki Muddy’ego Watersa. Wtedy też do zespołu dołączyli Charlie Watts i Bill Wyman (zastąpiony w późniejszych latach przez Rona Wooda). W 1963 roku ukazały się pierwsze single, w tym „I Wanna Be Your Man” i „Stoned”, a rok później grupa wydała debiutancki album „The Rolling Stones”. Powstałe w latach 60. utwory, takie jak „Paint It Black”, „Sympathy For The Devil”, „Satisfaction” czy „Ruby Tuesday” stały się ponadczasowymi przebojami. W latach 70. zespół odnosił kolejne sukcesy. W kolejnej dekadzie muzycy zaczęli poświęcać się karierom solowym i aktorskim, a w latach 90. wyruszyli w największą w historii trasę koncertową. W 2012 roku zespół rozpoczął trasę koncertową z okazji pięćdziesięciolecia działalności, grając między innymi w Paryżu i Londynie. Grupa w ciągu lat działalności wydała kilkadziesiąt albumów, między innymi „Sticky Fingers”, „Exile on Main St.”, „Flowers”, „Undercover”, „Steel Wheels” i „Bridges to Babylon”.

Nagrody i wyróżnienia

Zespół ma na na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, wśród których można znaleźć Grammy, MTV Video music Awards, NME, Porin Award, World Wide Music Award i Billboard Music Artist Acheivement Award. W 1989 roku został uhonorowany w Rock and Roll Hall of Fame.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO