Informacje o zespole

The Chainsmokers – duet, który podbił światowe listy przebojów. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Kat Ober/Public domain

The Chainsmokers to amerykańska grupa muzyczna, która została stworzona przez dwóch DJ-ów – Andrew Taggarta oraz Alexa Palla. Znana jest z takich przebojów jak „Closer”, „Something Just Like This” czy „Paris”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a w 2017 roku otrzymała Nagrodę Grammy za utwór „Don’t Let Me Down”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: The Chainsmokers

Data i miejsce założenia: 2012, Nowy Jork, USA
Gatunek: pop, dance, electro house
Członkowie zespołu: Andrew Taggart, Alex Pall
Instagram: @thechainsmokers


Historia

Zespół został założony w 2012 roku. Podpisał wówczas kontrakt z wytwórnią 4AM, a następnie nagrał singiel z Priyanką Choprą zatytułowany „Erase”. Wkrótce grupa przeszła pod skrzydła wytwórni Dim Mak Records i w 2014 roku ukazały się single „#SELFIE” i „Kanye”. W 2015 roku pojawiła się pierwsza EP-ka „Bouquet”, a rok później zespół we współpracy z Halsey nagrał singiel „Closer”, który odniósł duży sukces. Rok później wydał debiutancki album studyjny o tytule „Memories… Do Not Open”, na którym znalazły się między innymi utwory „Paris”, nagrany z Coldplay „Something Just Like This” i „The One”. W 2018 roku formacja wydała drugi krążek „Sick Boy”, który był promowany przez tytułowy utwór oraz single „Everybody Hates Me” i „You Owe Me”. W 2019 roku duet zaprezentował trzeci album studyjny „World War Joy”. Do tej pory muzycy współpracowali z wieloma artystami, w tym między innymi z 5 Seconds of Summer, Bebe Rexhą, Emily Warren i Winoną Oak.

Nagrody i wyróżnienia

W 2017 roku zespół otrzymał Nagrodę Grammy za utwór „Don’t Let Me Down” nagrany we współpracy z Dayą. Ma na swoim koncie również MTV Video Music Award, Billboard Music Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, iHeart Radio Music Award oraz Teen Choice.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO