Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Tamim ibn Hamad Al Sani kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC license

Tamim ibn Hamad Al Sani urodził się 3 czerwca 1980 roku w Dosze. Jest synem byłego emira Kataru i jego drugiej żony. Po abdykacji jego ojca w 2013 roku przejął władze w Katarze.

Wszystko o: Tamim ibn Hamad Al Sani

Pełne imię i nazwisko: Tamim ibn Hamad Al Sani
Data i miejsce urodzenia: 3 czerwca 1980 / Doha
Zawód: Jego Wysokość Emir Kataru
Żona: Jawaher bint Hamad bin Suhaim Al-Thani (od 2005) / Sheikha Al-Anoud bint Mana Al Hajri (od 2009) / Noora bint Hathal Al Dosari (od 2014)
Dzieci: brak informacji
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak informacji


Kariera

Tamim ibn Hamad Al Sani jest synem byłego emira Kataru Hamada ibn Chalify Al Saniego i jego drugiej żony Muzy bint Nasir al-Misnad. Ukończył Sherborne High School w Wielkiej Brytanii, jest także absolwentem Royal Military Academy w Sandhurst. Był szefem Katarskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Stał także na czele Rady do spraw Środowiska Naturalnego w Katarze. W 2003 roku jego starszy brat zrzekł się prawa do sukcesji, a Tamim ibn Hamad Al Sani został oficjalnym następcą tronu. Emirem Kataru został w 2013 roku po tym, jak jego ojciec abdykował.

Życie prywatny

Jego Wysokość Emir Kataru trzykrotnie się żenił. Jego żonami są Jawaher bint Hamad bin Suhaim Al-Thani (od 2005), Sheikha Al-Anoud bint Mana Al Hajri (od 2009) i Noora bint Hathal Al Dosari (od 2014).


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO