Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Sylvester Stallone życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Sylvester Stallone jest amerykańskim aktorem, scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. Od lat uchodzi za prawdziwą ikonę Hollywood. Międzynarodową sławę przyniósł mu udział w takich kultowych produkcjach jak „Rocky”, „Rambo” czy „Człowiek-demolka”. Był kilkukrotnie nominowany do Oscara i jest laureatem Złotego Globu. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Sylvester Stallone

Pełne imię i nazwisko: Michael Sylvester Gardenzio Stallone
Data i miejsce urodzenia: 6 lipca 1946, Nowy Jork, USA
Zawód: aktor, scenarzysta, producent
Partner: Sasha Czack (1974-1985), Brigitte Nielsen (1985-1987), Jennifer Flavin (1997-)
Dzieci: Sage (1976), Seargeoh (1979), Sophia Rose (1996), Sistine (1998), Scarlet Rose (2002)
Wzrost: 177 cm
Waga: 100 kg
Instagram: @officialslystallone


Kariera

Sylvester Stallone swoją karierę początkowo wiązał ze sportem – po oberzeniu filmu „Herkules” postanowił rozpocząć treningi na siłowni. Treningi sportowe łączył z występami w szkolnym spektaklu „Śmierć komiwojażera”, po którym zapragnął aktorem. Wkrótce rozpoczął studia aktorskie na Uniwersytecie Miami. Przez pewien czas występował na off-Broadwayu, a w 1970 roku zadebiutował w komedii erotycznej „Wieczorek u Kitty i Studa”. W 1973 roku otrzymał pierwszą główną rolę w filmie „Buntownik”. Przełom w jego karierze nastąpił trzy lata później, gdy wcielił się w rolę tytułowego bohatera w filmie „Rocky” - za nią oraz za scenariusz do filmu był nominowany do Oscara. Ważna okazała się również późniejsza seria „Rambo”, która wprawdzie przyniosła mu kilka Złotych Malin, ale równocześnie przeszła do historii kina. W 2016 roku Stallone otrzymał Złoty Glob i nominację do Oscara za występ w filmie „Creed: Narodziny legendy”.

Życie prywatne

Gwiazdor był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Sasha Czak, którą poznał, gdy pracował jako bileter w kinie i z którą miał dwóch synów – Sage’a Moonblooda (ur. 1976, zm. 2012) praz Seargeoha (ur. 1979). W 1985 roku rozwiedli się i w tym samym roku Stallone poślubił modelkę Brigitte Nielsen - małżeństwo przetrwało jedynie niecałe dwa lata. W 1997 roku aktor ożenił się z modelką Jennifer Flavin, z którą ma trzy córki – Sophie (ur. 1996), Sistine Rose (ur. 1998) i Scarlet Rose (ur. 2002).
Sylvester Stallone – słynny Rocky. Zobaczcie najlepsze filmy z udziałem aktoraSylvester Stallone to jedno z największych nazwisk amerykańskiego kina. Początkowo swoją karierę wiązał ze sportem. Podczas nauki w szkole wystąpił w szkolnym przedstawieniu „Śmierć komiwojażera”, po którym postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Wkrótce rozpoczął studia w tym kierunku na Uniwersytecie Miami. Przed kamerami zadebiutował w 1970 roku w komedii erotycznej „Wieczorek u Kitty i Studa”. Wkrótce zaczął występować w coraz większych produkcjach, a pierwszą główną rolę zagrał w filmie „Buntownik” z 1973 roku. Niewątpliwym przełomem w jego karierze okazała się z kolei rola boksera w filmie „Rocky” z 1976 roku, która przyniosła mu światową sławę i za którą był nominowany do Oscara. Aktor ma również na swoim koncie Złoty Glob za rolę w filmie „Creed: Narodziny legendy”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Stallone’a, które należą do najważniejszych w jego karierze:

1. „Rocky”, reż. J. Avildsen (1976)

Film „Rocky” przedstawia historię trzydziestoletniego boksera Rocky’ego Balboy (Sylwester Stallone), który prowadzi zwyczajne życie w przemysłowej dzielnicy Filadelfii. Wciąż doskwiera mu brak pieniędzy, więc podejmuje pracę egzekutora długów. Pewnego dnia staje przed nim życiowa szansa – przeciwnik mistrza świata Apolla Creeda odmawia wzięcia udziału w walce, w związku z czym sportowiec postanawia zmierzyć się z zupełnie nieznanym bokserem o pseudonimie Italian Stallion, pod którym ukrywa się Rocky. Bokser rozpoczyna więc morderczy trening pod okiem doświadczonego trenera i wkrótce staje się jedną z legend ringu.2. „Rambo: Pierwsza krew”, reż. T. Kotcheff (1982)

W filmie „Rambo: Pierwsza krew” Sylvester Stallone wcielił się w tytułowego bohatera, który jest weteranem wojny w Wietnamie. Pewnego dnia amerykański żołnierz postanawia odwiedzić ostatniego żyjącego przyjaciela z wojska. Gdy przybywa na miejsce okazuje się, że ten od dawna już nie żyje, a Rambo zostaje źle przyjęty przez mieszkańców miasteczka. Zostaje pobity i aresztowany przez miejscowego szeryfa. Rozgoryczony oraz poniżony były żołnierz postanawia wypowiedzieć prywatną wojnę całej policji oraz Gwardii Narodowej stanu Oregon.

3. „Człowiek-demolka”, reż. M. Brambilla (1993)

„Człowiek-demolka” opowiada o policjancie Johnie Spartanie (w tej roli Sylvester Stallone), który ściga psychopatycznego przestępcę Simona Phoenixa. Porwał on autobus z trzydziestoma zakładnikami, których kolejno zaczyna mordować. Prowadzona przez Spartana akcja kończy się jednak niepowodzeniem i wszyscy porwani giną. Wkrótce sąd skazuje policjanta oraz kryminalistę na wieloletnie zahibernowanie. W 2032 roku Phoenix wybudza się z hibernacji i ucieka z więzienia o zaostrzonym rygorze. Wtedy jedna z policjantek odkrywa, że przestępcę może schwytać tylko jeden człowiek. Przywraca Spartana do życia, żeby ponownie rozpoczął swój pościg.4. „Niezniszczalni”, reż. S. Stallone (2010)

W reżyserowanym przez siebie filmie „Niezniszczalni” Sylvester Stallone zagrał Barneya Rossa, który jest dowódcą doświadczonej grupy najemników, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Wśród nich są między innymi Lee Christmas, który biegle włada bronią białą oraz mistrz wschodnich sztuk walki. Pewnego dnia najemnicy otrzymują zlecenie obalenia despotycznego dyktatora, generała Garzę, który swoimi nieuczciwymi i wyzyskującymi rządami krzywdzi własnych obywateli, a także zaczyna stwarzać zagrożenie dla innych krajów. Tylko najemnicy pod dowództwem Rossa będą w stanie go powstrzymać.

5. „Cobra”, reż. G. Cosmatos (1986)

Tym razem Sylvester Stallone wcielił się w policjanta z grupy specjalnej o pseudonimie „Cobra”. Mężczyzna znany jest z niekonwencjonalnych metod działania. W pewnym momencie trafia na trop nieobliczalnego mordercy, który jest członkiem groźnej sekty. Policjant rozpoczyna śledztwo, podczas którego obejmuje opieką piękną modelkę – jest ona jedynym świadkiem rytualnego zabójstwa i ma zeznawać w sądzie przeciwko sprawcom. Cobra zamierza skutecznie i brutalnie rozprawić się z członkami sekty, którzy jego zdaniem nie zasługują na humanitarne traktowanie. Podczas walki z nimi nie będzie zważał na obowiązujące przepisy i zasady moralne.

Lubicie filmy z Sylvestrem Stallone? Koniecznie zobaczcie także kolejne filmy poświęcony historii słynnego boksera, „Rocky 2” i „Rocky Balboa”. Możemy wam również polecić kontynuację przygód grupy najemników, film „Niezniszczalni 2”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO