Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Steven Seagal życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Steven Seagal jest amerykańskim aktorem i twórcą filmowym. Dzięki znajomości wschodnich sztuk walki stał się jedną z największych gwiazd kina akcji. Do najbardziej znanych produkcji z jego udziałem należą m.in. „Nico – ponad prawem”, „Liberator”, „Krytyczna decyzja” i „Wygrać ze śmiercią”. Pomimo swojej popularności jest jedynie laureatem Złotej Maliny za film „Na zabójczej ziemi”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Steven Seagal

Pełne imię i nazwisko: Steven Frederic Seagal
Data i miejsce urodzenia: 10 kwietnia 1952, Lansing, USA
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy
Partner: Miyako Fujitani (1975-1986), Adrienne La Russa (1984, unieważnione), Kelly LeBrock (1987-1996), Erdenetuya Seagal (2009-)
Dzieci: Kentaro (1976), Ayako (1979), Annaliza (1987), Arissa (1993), Dominick (1990), Savannah (1996)
Wzrost: 193 cm
Waga: 95 kg
Instagram: @seagalofficial


Kariera

Steven Seagal w 1971 roku wyjechał do Japonii, gdzie pracował jako dziennikarz oraz nauczyciel języka angielskiego. W tym czasie uczył się wschodnich sztuk walki i z czasem otworzył w Japonii własną szkołę aikido. W 1982 roku powrócił do Stanów Zjednoczonych i w Hollywood zaczął uczyć karate. Wśród jego uczniów znalazły się największe gwiazdy kina, w tym Sean Connery. Uczył również szefa agencji aktorskiej, Michaela Ovitza, który umówił mu spotkanie z właścicielami wytwórni Warner Bros – w efekcie Seagal otrzymał propozycję kontraktu i w 1998 roku zadebiutował w filmie „Nico - ponad prawem” z udziałem Sharon Stone. Film przyniósł mu duży rozgłos i wkrótce aktor pojawił się w kolejnych produkcjach. W 1994 roku nakręcił swój pierwszy film, pt. „Na zabójczej ziemi”, w którym również wcielił się w główną rolę. Gwiazdor próbował też swoich sił w muzyce i nagrał dwa albumy: „Songs from the Crystal Cave” (2005) i „Mojo Priest” (2006).

Życie prywatne

Aktor podczas pobytu w Japonii posnał córkę swojego mistrza, Miko Fujitani, którą poślubił w 1975 roku. Ma z nią dwoje dzieci – Kentaro Seagal (ur. 1976) i Ayako Fujitani (ur. 1979). W 1984 roku ożenił się z Adrienne La Russa, ale małżeństwo anulowano. W latach 1987-1996 jego żoną była Kelly LeBrock, z którą ma troje dzieci - Annalizę (ur. 1987), Arissę (ur. 1993) i Dominicka (ur. 1990). W 2009 ożenił się z Erdenetuyą Batsukh, z którą ma syna Kunzanga (ur. 2009). Ze związku z Arissą Wolf ma córkę Savannah (ur. 1996).
Steven Seagal – najlepsze filmy z udziałem aktora, które dostarczą mocnych wrażeńSteven Seagal to żywa legenda kina akcji. Aktor zasłynął przede wszystkim rolami twardzieli, którzy przy pomocy nadzwyczaj zaawansowanego karate rozprawiają się ze złymi przestępcami. Nie każdy zapewne wie, że jeszcze przed rozpoczęciem kariery aktorskiej Seagal wyjechał do Japonii, gdzie kształcił swoje umiejętności we wschodnich sztukach walki, a nawet zdążył uwieść córkę swojego mistrza. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1988 roku w filmie „Nico – ponad prawem”, w którym wystąpił u boku Sharon Stone. Z czasem stał się jednym z najsłynniejszych filmowych zabijaków w historii kina. Przedstawiamy wam pięć filmów z udziałem aktora, które zapewnią wam porządną dawkę adrenaliny:

1. „Nico - ponad prawem”, reż. A. Davis (1988)

Steven Seagal w filmie wcielił się w postać Nico Toscani - świetnego policjanta, byłego agenta CIA i weterana wojny w Wietnamie, który przypadkiem trafia na ślad międzynarodowej mafii handlującej bronią. Okazuje się, że w sprawę są zamieszani znani politycy i biznesmeni. Gdy zauważają, że Nico depcze im po piętach, próbują odsunąć go od śledztwa. Nico nie zgadza się jednak na to, przez co zostaje wyrzucony z policji. Chociaż pod adresem jego i jego rodziny napływa wiele gróźb, nieustraszony śledczy nie przerywa swojego dochodzenia i robi wszystko, żeby przerwać przestępczy i destruktywny proceder handlarzy bronią.2. „Liberator”, reż. A. Davis (1992)

Film przedstawia losy byłego kapitana Navy SEAL, Casey’a Rybacka (Steven Seagal). Przebywa on właśnie na pokładzie USS Missouri, gdzie trwają przygotowania do przyjęcia urodzinowego kapitana Adamsa. Załoga na tę okazję zamówiła tort, z którego ma wyskoczyć tancerka erotyczna. Okazuje się jednak, że w torcie czekała na Adamsa śmiertelna niespodzianka. Napastnicy zabijają kapitana i przejmują dowodzenie nad statkiem. Okazuje się jednak, że na pokładzie przebywa jedna osoba, która może pomieszać im szyki – będzie nią Casey, który jest ekspertem w dziedzinie sztuk walki oraz broni.

3. „W morzu ognia”, reż. F. Alcala (1997)

Tym razem Seagal wcielił się w inspektora Jacka Taggarta, który zajmuje się ochroną środowiska. W pewnym momencie dowiaduje się, że jego przyjaciel został zamordowany. Jack postanawia rozpocząć samodzielne śledztwo w tej sprawie. Wszelkie tropy prowadzą do górskich wiosek, które jego zdaniem kryją jakąś tajemnicę. Miejscowi milczą jednak na ten temat. W końcu inspektor odkrywa, że w okolicy znajdują się stare kopalnie, w których pewna dla firma dla zysku magazynuje toksyczne odpady i stwarza przy tym ogromne zagrożenie dla środowiska. Jack nie zgadza się na taki stan rzeczy i postanawia osobiście zakończyć tę nielegalną działalność.4. „Wybraniec śmierci”, reż. D. H. Little (1990)

Aktor zagrał Johna Hatchera, który jest agentem specjalnym do walki z handlem narkotykami w Chicago. Jest jednak coraz bardziej zmęczony swoją pracą. Wszystko w nim pęka, gdy podczas jednej z akcji ginie jego partner. Wtedy John postanawia zrezygnować ze służby. Powraca do rodzinnej miejscowości, żeby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Jego spokój nie potrwa jednak długo – po pewnym czasie dowiaduje się od kolegi z wojska, że w jego mieście toczy się walka między kolumbijskimi a jamajskimi gangami narkotykowaymi. John postanowi wziąć sprawy w swoje ręce.

5. „Maczeta”, reż. R. Rodriguez, E. Maniquis (2010)

Akcja „Maczety” rozgrywa się w Meksyku. Policjant Machete Cortez, który świetnie włada bronią sieczną, odmawia podporządkowania się szefowi narkotykowego kartelu, Torrezowi (w tej roli Steven Seagal). Torrez nie wybacza mu tego nieposłuszeństwa i zsyła śmierć na rodzinę policjanta. Machete musi się potem ukrywać w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędza trzy lata. Jego tymczasowy spokój zaburza kampania wyborcza pewnego amerykańskiego polityka, który nocami bierze udział w polowaniach na meksykańskich imigrantów przy granicy. Machete otrzyma zlecenie zabicia polityka, którego wykonanie nie zakończy się dla niego najlepiej.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO