Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Steve Buscemi. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Steve Buscemi to amerykański aktor znany z roli w takich filmach jak "Fargo" czy "Big Lebowski". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Steve Buscemi 

Pełne imię i nazwisko: Steven Vincent Buscemi 
Data i miejsce urodzenia: 13 grudnia 1957, Nowy Jork 
Zawód: aktor, producent, reżyser 
Partnerka: Jo Andres (1987-2019; do jej śmierci)
Dzieci: Lucian (1990)
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w rodzinie rzymskokatolickiej jako syn Dorothy i Johna. Dorastał z trzema braćmi - Jonem, Michaelem i Kennethem. Ukończy, w 1975 roku, Valley Stream Central High School. Naukę kontynuował potem w Nassau Community College w Garden City. Pracował jako strażak na Manhattanie w latach 1980-1984. Studiował aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute na Manhattanie. 


Kariera 

Zaczynał jako komik. Pierwszy raz trafił na ekran w podwójnej roli w komedii "Tak jest". Przeważnie grał role drugoplanowe albo epizodyczne (np. w "Policjantach z Miami" czy "Parting Glanes"). Pierwszy raz zagrał rolę pierwszoplanową w produkcji "Ghost World". Znany jest ze swoich roli w produkcjach takich jak "Rodzina Soprano", "Big Lebowski" czy "Wściekłe psy". 

Życie prywatne 

W 1987 roku poślubił Jo Andres, z którą był do jej śmierci w 2019 roku. Para doczekała się syna Luciana (1990). 

W 2001 roku został ugodzony nożem w głowę, gardło i ramię po bójce barowej między Vince'em Vaughnem, Scottem Rosenbergiem i Timothym Fogertym. 

Następnego dnia po zamachach z 11 września zgłosił się na ochotnika do swojej starej remizy strażackiej i przez tydzień pracował po dwanaście godzin w strefie zero - szukał tam ocalałych. Unikał kamer i pracował całkowicie anonimowo. 


Steve Buscemi - najlepsze filmy i seriale 

Steve Buscemi jest jednym z najsłynniejszych, a także najbardziej charakterystycznych amerykańskich aktorów. Co ciekawe, początkowo pracował jako strażak w Nowym Jorku. Wkrótce zaczął studiować aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute na Manhattanie. Pierwszą dużą dolę otrzymał w dramacie „Parting Glances” z 1986 roku. Z czasem zaczął występować głównie w drugoplanowych rolach, ale odniósł również sukces jako aktor pierwszoplanowy w filmie „Ghost World”. Za stworzoną w nim kreację był nominowany do Złotego Globu, a także zdobył nagrodę Independent Spirit. Z powodu swojej oryginalnej urody Buscemi najczęściej jest obsadzany w rolach neurotyków i paranoików. Warto podkreślić, że aktor brał udział przy tworzeniu większości filmów Quentina Tarantino. Często współpracował również z braćmi Coen, którzy w swoich filmach uśmiercali go na wiele zaskakujących sposobów. W 2011 roku gwiazdor otrzymał Złoty Glob za rolę w serialu „Zakazane imperium”. Aktor wyreżyserował również filmy „Animal Factory”, „Samotny Jim” oraz „Rozmowa z gwiazdą”.

1. „Fargo”, reż. E. Coen / J. Coen (1996)
2. „Wściekłe psy”, reż. Q. Tarantino (1992)
3. „Armageddon”, reż. M. Bay (1998)
4. „Big Lebowski”, reż. J. Coen (1998)
5. „Desperado”, reż. R. Rodriguez (1995)

Wiedzieliście już wszystkie zaproponowane przez nas filmy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Shaolin Wooden Men” czy „Jestem mordercą”. Polecamy również fenomenalną komedię „Żona doskonała”, która rozbawi was do łez.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO