Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kim jest Sigourney Weaver? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

wikipedia.org

Sigourney Weaver to amerykańska aktorka, która najbardziej znana jest ze swojej roli w produkcji "Obcy - ósmy pasażer Nostromo". Ale jak dobrze znacie ją prywatnie? 

Wszystko o: Sigourney Weaver 

Pełne imię i nazwisko: Susan Alexandra Weaver 
Data i miejsce urodzenia: 8 października 1949, Nowy Jork 
Zawód: aktorka 
Partner: Jim Simpson (mąż od 1984-obecnie)
Dzieci: Charlotte (1990)
Wzrost: ok. 180 cm 
Waga: ok. 66 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Urodziła się i dorastała w Nowym Jorku. Jest córką aktorki i byłego prezesa NBC Universal. Uczęszczała do Ethel Walker School w Simsbury, a także do Chapin School, Brearley School i Sarah Lawrence College. W 1972 roku skończyła studia na wydziale anglistyki Uniwersytetu Stanforda. Studiowała sztukę teatralną na Uniwersytecie Yale'a, wraz z Meryl Streep


Kariera 

Karierę rozpoczęła w 1976 roku. Pracowała głównie w teatrze, ale w 1979 roku zagrała w filmie Ridleya Scotta "Obcy - ósmy pasażer Nostromo". Na swoim koncie ma wiele ról u wybitnych reżyserów, u boku wspaniałych gwiazd. Grała w takich produkcjach jak "Pracująca dziewczyna" czy "Goryle we mgle". Należy do grona nielicznych aktorek, które nominację do Oscara zawdzięczają roli w... horrorze. Dysponuje głosem operowym. Uznawana jest za niezwykle inteligentną aktorkę, która uwielbia sprawdzać przygotowanie dziennikarzy, jakim udziela wywiadów. 

Życie prywatne 

Imię Sigourney przyjęła po lekturze "Wielkiego Gatsby'ego" F. S. Fitzgeralda. W 1984 roku wyszła za mąż za reżysera Jima Simpsona, twórcy The Flea Theater, który jako siedemnastolatek wyjechał do Polski, aby uczyć się u Jerzego Grotowskiego, co, jak twierdzi, zmieniło jego życie. 13 kwietnia 1990 roku urodziła córkę - Charlotte. Mówi biegle w trzech językach: angielskim (ojczysty), francuskim i niemieckim. 
Sigourney Weaver – najlepsze produkcje z udziałem aktorki, które trzeba zobaczyćSigourney Weaver jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich aktorek. Swoją karierę rozpoczęła w 1976 roku. Początkowo pracowała w teatrze, a także występowała w niewielkich rolach w produkcjach telewizyjnych. Zagrała również epizodyczną rolę w komedii Woody’ego Allena „Annie Hall”. Przełom w jej karierze nastąpił, gdy w 1979 roku zagrała astronautkę Ellen Ripley w filmie „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” Ridleya Scotta. Występ w filmie otworzył jej drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Po raz pierwszy do Oscara była nominowana za film „Obcy – decydujące starcie”. Aktorka ma na koncie Złoty Glob za role w filmach „Goryle we mgle” oraz „Pracująca dziewczyna”, w których wystąpiła w 1988 roku. Przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem filmy z udziałem gwiazdy, które warto znać:

1. „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, reż. R. Scott (1979)

Akcja filmu „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego, który przemierza odległe rejony wszechświata. Przebywa w nim siedmiu członków załogi, którzy znajdują się w stanie hibernacji. Zostają wybudzeni przez sygnał S.O.S nadawany z planety LV-240. Dowódca statku kapitan Dallas postanawia zejść na obcą planetę, żeby przeprowadzić akcję ratunkową. Na miejscu jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez tajemnicze stworzenie. Załoga zabiera Kane’a i ucieka z nim na pokład. Od tego momentu nikt nie będzie bezpieczny. Gdy astronauci to odkrywają, jest już jednak za późno.2. „Avatar”, reż. J. Cameron (2009)

Akcja „Avatara” rozgrywa się w w 2154 roku. Ludzkość odkrywa planetę o nazwie Pandora, która jest zamieszkana przez rasę zwaną Na’vi. Na planecie znajduje się wiele cennych surowców, które od razu stają się obiektem pożądania ludzi. Nie wiedzą oni jednak, że zetknięcie się z obcą cywilizacją niesie ze sobą wiele nieznanych dotąd zagrożeń. Z misją zbadania ludu Na’vi zostaje wysłany były żołnierz marines, Jake. Ponieważ oddychanie na Pandorze staje się niemożliwe dla ludzi, przybywają oni na planetę pod postacią Avatarów – hybryd, które powstały dzięki technologii łączącej umysł człowieka ze sztucznym ciałem. Wkrótce na planecie dojdzie do wielkiego konfliktu, który przesądzi o losach świata.

3. „Pogromcy duchów”, reż. I. Reitman (1984)

Film „Pogromcy duchów” przedstawia historię Venkmana, Stantza i Spengleta, którzy zakładają firmę zajmującą się zwalczaniem i wyłapywaniem duchów wszelkiej maści. Zaczynają odnosić na tym polu sukcesy, które nie podobają się jednak urzędnikowi z organizacji zajmującej się ochroną środowiska, Peckowi. Doprowadza on do aresztowania członków firmy. Wówczas kontrolę nad Nowym Jorkiem przejmuje starożytny duch Gozer, który dostaje się do miasta międzywymiarowym kanałem ulokowanym w mieszkaniu Dany Barrett (Sigourney Weaver). Gdy potwory wychodzą na miasto, burmistrz wzywa do pomocy aresztowanych pogromców duchów.4. „Red Lights”, reż. R. Cortes (2012)

Film „Red Lights” przedstawia historię światowej sławy medium, Simona Silvera, z którym postanawia się rozprawić renomowana pogromczyni oszustów i hohsztaplerów ze świata zawisk paranormalnych, psycholog Margaret Matheson (w tej roli Sigourney Weaver). Przy wsparciu błyskotliwego fizyka, który zajmuje się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych, Matheson zaczyna analizować działania Silvera. Zrobi wszystko, żeby ludzie poznali prawdę. Jej misja może jednak zakończyć się porażką, gdy zagrożony Simon Silver postanowi użyć przeciw niej swoją największą broń, dzięki której ujawni jej najbardziej skrywane lęki oraz słabości

5. „Goryle we mgle”, reż. M. Apted (1988)

W filmie „Goryle we mgle” Sigourney Weaver wcieliła się w postać Dian Fossey, która pod wpływem badań antropologa Louisa Leakeya przybywa do Konga, żeby odnaleźć i zbadać ginący gatunek goryli górskich. Wkróce z powodu trudnej sytuacji w kraju przenosi się do Rwandy. W tamtejszej dżungli znajduje całą rodzinę goryli, którą zaczyna obserwować. Powoli zaczyna się uczyć sposobu komunikowania z nimi, a także poznaje ich życie i zwyczaje. Stara się je także ratować przed kłusownikami. Pewnego dnia przybywa do niej fotograf „National Geographic", Bob Campbell. Między dwojgiem ludzi zaczyna rodzić się uczucie.

Nie widzieliście jeszcze wszystkich części „Obcego”? Koniecznie zobaczcie filmy kolejne odsłony serii, „Obcy: Przebudzenie” i „Obcy 3”. Polecamy również obejrzeć film science fiction „Terminator: Genisys”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO