Kim jest?

Sigourney Weaver -gwiazda Obcego. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

wikipedia.org

Sigourney Weaver to amerykańska aktorka, która najbardziej znana jest ze swojej roli w produkcji "Obcy - ósmy pasażer Nostromo". Ale jak dobrze znacie ją prywatnie? 

Wszystko o: Sigourney Weaver 

Pełne imię i nazwisko: Susan Alexandra Weaver 
Data i miejsce urodzenia: 8 października 1949, Nowy Jork 
Zawód: aktorka 
Partner: Jim Simpson (mąż od 1984-obecnie)
Dzieci: Charlotte (1990)
Wzrost: ok. 180 cm 
Waga: ok. 66 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Urodziła się i dorastała w Nowym Jorku. Jest córką aktorki i byłego prezesa NBC Universal. Uczęszczała do Ethel Walker School w Simsbury, a także do Chapin School, Brearley School i Sarah Lawrence College. W 1972 roku skończyła studia na wydziale anglistyki Uniwersytetu Stanforda. Studiowała sztukę teatralną na Uniwersytecie Yale'a, wraz z Meryl Streep


Kariera 

Karierę rozpoczęła w 1976 roku. Pracowała głównie w teatrze, ale w 1979 roku zagrała w filmie Ridleya Scotta "Obcy - ósmy pasażer Nostromo". Na swoim koncie ma wiele ról u wybitnych reżyserów, u boku wspaniałych gwiazd. Grała w takich produkcjach jak "Pracująca dziewczyna" czy "Goryle we mgle". Należy do grona nielicznych aktorek, które nominację do Oscara zawdzięczają roli w... horrorze. Dysponuje głosem operowym. Uznawana jest za niezwykle inteligentną aktorkę, która uwielbia sprawdzać przygotowanie dziennikarzy, jakim udziela wywiadów. 

Życie prywatne 

Imię Sigourney przyjęła po lekturze "Wielkiego Gatsby'ego" F. S. Fitzgeralda. W 1984 roku wyszła za mąż za reżysera Jima Simpsona, twórcy The Flea Theater, który jako siedemnastolatek wyjechał do Polski, aby uczyć się u Jerzego Grotowskiego, co, jak twierdzi, zmieniło jego życie. 13 kwietnia 1990 roku urodziła córkę - Charlotte. Mówi biegle w trzech językach: angielskim (ojczysty), francuskim i niemieckim. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO