Kim jest?

Shia LaBeouf – Sam Witwicky z serii Transformers. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

flickr.com/John Bauld/CC BY 2.0

Shia LaBeouf jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, Jest również raperem kryjącym się pod pseudonimem Rap Pi. Największą popularność przyniósł mu udział w serialu „Świat nonsensów u Stevensów”, serii „Transformers” oraz filmie „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. Jest laureatem nagrody BAFTA. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Shia LaBeouf

Pełne imię i nazwisko: Shia Saide LaBeouf
Data i miejsce urodzenia: 11 czerwca 1986, Los Angeles, USA
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, raper
Partner: Mia Goth (2016-2018)
Dzieci: brak
Wzrost: 176 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Shia LaBeouf początkowo pracował jako komik. Gdy miał 10 lat zaczął występować w lokalnych klubach ze stand-upem. W 1998 roku pojawił się w komedii telewizyjnej „Śniadanie z Einsteinem”, w której wystąpił razem z Priscillą Presley i Benem Fosterem. W tym czasie zagrał również w filmach „Bożonarodzeniowa ścieżka” oraz „Małpi biznes”. Na przełomie lat 90. i pierwszej dekady XX w. aktor występował gościnnie w serialach „Z Archiwum X” (1999), „Dotyk anioła” (1999) i „Ostry dyżur” (2000). Zrobiło się o nim głośno za sprawą roli Louisa Stevensa, w którego wcielał się w latach 2000-2003 w serialu Disney Channel „Świat nonsensów u Stevensów”. Udział w produkcji przyniósł mu nagrodę Emmy Daytime oraz dwie nominacje do Young Artist Award. Przełomowy okazał się dla niego rok 2007, w którym otrzymał rolę Sama Witwicky’ego w filmie „Transformers”. Później powrócił do niej w „Transformers: Zemsta upadłych” (2009) i „Transformers 3” (2011). W ciągu kolejnych lat LaBeouf występował w następnych hitowych produkcjach, takich jak „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” (2008) czy „Wall Street: Pieniądz nie śpi” (2010). W 2008 roku otrzymał nagrodę BAFTA w kategorii „Największa aktorska nadzieja kina”.

Życie prywatne

Gwiazdor w latach 2016-2018 był w związku małżeńskim z Mią Goth. Później związał się z FKA Twigs, która w 2021 roku oskarżyła go o znęcanie się.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO