Kim jest?

Shania Twain - popularna piosenkarka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

wikimedia.org

Shania Twain to kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów, która w pewnym momencie zniknęła z afiszów. Teraz oglądać można dokument o niej na platformie Netflix. Ale jak dobrze wy ją znacie? 

Wszystko o: Shania Twain 

Pełne imię i nazwisko: Eilleen Regina Edwards 
Pseudonim: Shania Twain 
Data i miejsce urodzenia: 28 sierpnia 1965, Windsor, Ontario, Kanada 
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów 
Partner: Mutt Lange (1993-2008), Frederic Thiebaud (partner od 2008, mąż od 2011-obecnie)
Dzieci: Eja Lange (2001)
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 56 kg 
Instagram: @shaniatwain

Wczesne lata 

Rodzice Twain rozwiedli sie, kiedy ta miała 2 lata. Po rozwodzie matka, wraz z Shanią i jej siostrą Jill, przeprowadziła się do Timmins, w prowincji Ontario, gdzie poślubiła Jerry'ego Twaina, Indianina z plemienia Ojibwa. Od tego momentu Shania zaczęła nosić nazwisko przybranego ojca. Eilleen, wraz z czworgiem swojego rodzeństwa, miała trudne dzieciństwo - nie przelewało się u nich i często brakowało pieniędzy. Mając zaledwie 8 lat występowała w barach, starając się zarobić, aby wspomóc swoją rodzinę. 


Kariera 

Kiedy miała 13 lat została zaproszona do występu w programie "Tommy Hunter Show". W 1985 roku nagrała, wraz z kanadyjskim piosenkarzem Timem Denisem, swoją pierwszą profesjonalną piosenkę. W 1987 roku jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym, więc zawiesiła karierę, aby zająć się rodzeństwem. Powróciła do śpiewania w 1991 roku i wtedy też podpisała kontrakt na pierwszą płytę. Wtedy też przybrała pseudonim Shania. W 2011 roku stacja telewizyjna OWN zaczęła emitować reality show z Shanią w roli głównej. Wydała 7 albumów studyjnych. Wylansowała takie przeboje jak "Man! I Feel Like A Woman" oraz "No One Needs To Know".

Życie prywatne 

Jej mężem był Mutt Lange, za którego wyszła w 1993 roku. W 2001 roku na świat przyszedł ich syn - Eja Lange. Mniej więcej w tym okresie okazało się, że Shania cierpi na boreliozę, co doprowadziło do wycofania się z życia zawodowego. W 2008 roku jej mąż zostawił ją dla jej najlepszej przyjaciółki - Marie-Anne Thiebaud. W tym samym roku Shania związała się z Fredericem Thiebaudem, byłym mężem swojej przyjaciółki. W 2011 roku pobrali się i są ze sobą do dzisiaj. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO