Kim jest?

Sergio Busquets - legenda Barcy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

Sergio Busquets (a właściwie Sergio Busquets Burgos) to hiszpański piłkarz, który urodził się 16 lipca 1988 roku w Sabadell. Występuje on na pozycji defensywnego pomocnika w reprezentacji Hiszpanii i klubie FC Barcelona, z którym związany jest przez całą swoją karierę.

Wszystko o: Sergio Busquets

Pełne imię i nazwisko: Sergio Busquets Burgos
Data i miejsce urodzenia: 16 lipca 1988 / Sabadell
Zawód: piłkarz (pomocnik)
Dzieci: Enzo / Levi
Partnerka: Elena Galera
Wzrost: 189 cm
Waga: ok. 76 kg
Instagram: @5sergiob


Kariera

Pierwszymi młodzieżowymi drużynami młodego Serio Busquetsa były hiszpańskie CD Badía, Barberà Andalucía, UE Lleida i Unió Jabac - to stąd ostatecznie trafił do FC Barcelony. Dobre występy i talent sprawiły, że awansował on do pierwszego zespołu Blaugrany i od 2008 roku regularnie reprezentuje jej barwy. Czyni go to jednym z najbardziej utytułowanych zawodników klubu z Barcelony. W jego barwach między innymi ośmiokrotnie zostawał Mistrzem Hiszpanii, siedmiokrotnie sięgał po Puchar Hiszpanii, ośmiokrotnie wygrywał Superpuchar Hiszpanii i trzykrotnie sięgał po wygraną w Lidze Mistrzów. Busquets to także reprezentant Hiszpanii - w kadrze zadebiutował w 2009 roku, a obecnie jest jej kapitanem. W 2010 wywalczył Mistrzostwo Świata, a dwa lata później został Mistrzem Europy. Obecnie wyceniany jest na około 9 milionów euro.

Życie prywatne

Wieloletnią partnerką Sergio Busquetsa jest Elena Galera. Para w 2016 cieszyła się z narodzin pierwszego syna, Enzo. W 2018 roku urodził się Levi, drugi syn piłkarza i jego partnerki.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO