Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Selma Blair. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

wikimedia.org

Selma Blair to amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Selma Blair 

Pełne imię i nazwisko: Selma Blair Beitner 
Data i miejsce urodzenia: 23 czerwca 1972, Southfield 
Zawód: aktorka 
Partner: Ahmet Zappa (2004-2006; rozwód), Jason Bleick (2010-2012; rozstanie), Ron Carlson (2020-obecnie)
Dzieci: Arthur Saint Bleick (2011)
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: @selmablair


Życiorys 

Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1995 roku, a cztery lata później dostała główną rolę w serialu "Zoe i przyjaciele". Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w filmach "Hellboy" i "Hellboy: Złota armia". Grała również w takich produkcjach jak Mgła", "Jeden gniewny Charlie", "American Crime Story". 

Życie prywatne 

Była w związku z małżeńskim z Ahmetem Zappą (2004-2006). Ze związku z Jasonem Bleickiem ma syna: Arthura Sainta Bleicka (ur. 2011). 

W 2018 roku aktorka ujawniła, że choruje na stwardnienie rozsiane. 

Od 2020 roku jest w związku z Ronem Carlsonem. 


Selma Blair – najlepsze filmy i seriale 

Selma Blair jest popularną amerykańską aktorką, która karierę rozpoczęła w 1995 roku. Pierwszą dużą rolę otrzymała w 1999 roku w filmie „Szkoła uwodzenia”, w którym wcieliła się w postać Cecile Caldwell. Za tę kreację otrzymała Złoty Popcorn. Największy rozgłos zdobyła za sprawą serialu telewizyjnego „Zoe i przyjaciele” wyprodukowanym przez stację The WB. Z czasem aktorka zaczęła się pojawiać w coraz większych produkcjach, takich jak „Legalna blondynka”, „Ostrożnie z dziewczynami”, czy „W doborowym towarzystwie”. W 2004 roku gwiazda otrzymała rolę Liz Sherman w serii „Hellboy” z Ronem Perlmanem. Aktorka później występowała również w takich produkcjach jak „Mgła”, „American Crime Story” czy „Columbus Circle”. Należy podkreślić, że w ostatnich latach pracę w zawodzie utrudnia jej poważna choroba – Blair wyznała, że od pewnego czasu cierpi na stwardnienie rozsiane. Gwiazda nie poddaje się jednak i jeszcze czasem pojawia się na ekranie. Wybraliśmy kilka filmów z udziałem gwiazdy, które warto obejrzeć.

1. „Hellboy”, reż. G. del Toro (2004)
2. „Legalna blondynka”, reż. R. Luketic (2001)
3. „Hellboy: Złota armia”, reż. G. del Toro (2008)
4. „Ostrożnie z dziewczynami”, reż. R. Kumble (2002)
5. „Smaki miłości”, reż. R. Benton (2007)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie film „Krzyk 2”, w którym Selma Blair użyczyła swojego głosu. Warto również obejrzeć takie produkcje z udziałem aktorki jak „Zagubieni w kosmosie” oraz serial „Przyjaciele”, w którym gwiazda wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO