Kim jest?

Sean Bean - gwiazda Gry o tron. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

wikipedia.org

Sean Bean to brytyjski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a fani "Gry o tron" na pewno doskonale go znają. Ale jak dobrze znacie go prywatnie? Sprawdźcie! 

Wszystko o: Sean Bean 

Pełne imię i nazwisko: Shaun Mark Bean 
Data i miejsce urodzenia: 17 kwietnia 1959, Handsworth
Zawód: aktor 
Partnerka: Debra James (1981-1988; rozwód), Melanie Hill (1990-1997; rozwód), Abigail Cruttenden (1997-2000; rozwód), Georgina Stucliffe (2008-2011; rozwód), Ashley Moore (żona od 2017-obecnie)
Dzieci: Molly, Evie Natasha, Lorna
Wzrost: 179 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: @sean_bean_official

Wczesne lata

Urodził się w Handsworth, dzielnicy miasta Sheffield w South Yorkshire. Jego ojciec, Brian, był właścicielem fabryki, a matka Rita była sekretarką. Ma młodszą siostrę Lorraine. W wieku 15 lat dołączył do klubu Croft House i pracował tu dwa lata. W wieku 16 lat opuścił Brook Comprehensive School, rozpoczął pracę w supermarkecie, a potem w lokalnym samorządzie i firmie ojca. Uczęszczał do Rotherham College of Arts and Technology i w trakcie nauki tam, zapisał się na kurs dramatyczny. Otrzymał stypendium w RADA w Londynie. 


Kariera

W 1983 roku debiutował w teatrze. Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w filmie "Caravaggio", gdzie partnerował Tildzie Swinton. Najbardziej znany jest z gry w takich produkcjach jak "Burzliwy poniedziałek", "Silent Hill", "Gra o tron" oraz "Mroczna rzeka". 

Życie prywatne 

Pięciokrotnie żonaty - jego ostatnią żoną została Ashley Moore, za którą wyszedł w 2017 roku. Ze swoich związków ma trzy córki - Molly, Evie i Lornę. Jest zadeklarowanym chrześcijaninem i fanem Sheffield United. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO