Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Sean Bean - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikipedia.org

Sean Bean to brytyjski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a fani "Gry o tron" na pewno doskonale go znają. Ale jak dobrze znacie go prywatnie? Sprawdźcie! 

Wszystko o: Sean Bean 

Pełne imię i nazwisko: Shaun Mark Bean 
Data i miejsce urodzenia: 17 kwietnia 1959, Handsworth
Zawód: aktor 
Partnerka: Debra James (1981-1988; rozwód), Melanie Hill (1990-1997; rozwód), Abigail Cruttenden (1997-2000; rozwód), Georgina Stucliffe (2008-2011; rozwód), Ashley Moore (żona od 2017-obecnie)
Dzieci: Molly, Evie Natasha, Lorna
Wzrost: 179 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: @sean_bean_official

Wczesne lata

Urodził się w Handsworth, dzielnicy miasta Sheffield w South Yorkshire. Jego ojciec, Brian, był właścicielem fabryki, a matka Rita była sekretarką. Ma młodszą siostrę Lorraine. W wieku 15 lat dołączył do klubu Croft House i pracował tu dwa lata. W wieku 16 lat opuścił Brook Comprehensive School, rozpoczął pracę w supermarkecie, a potem w lokalnym samorządzie i firmie ojca. Uczęszczał do Rotherham College of Arts and Technology i w trakcie nauki tam, zapisał się na kurs dramatyczny. Otrzymał stypendium w RADA w Londynie. 


Kariera

W 1983 roku debiutował w teatrze. Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w filmie "Caravaggio", gdzie partnerował Tildzie Swinton. Najbardziej znany jest z gry w takich produkcjach jak "Burzliwy poniedziałek", "Silent Hill", "Gra o tron" oraz "Mroczna rzeka". 

Życie prywatne 

Pięciokrotnie żonaty - jego ostatnią żoną została Ashley Moore, za którą wyszedł w 2017 roku. Ze swoich związków ma trzy córki - Molly, Evie i Lornę. Jest zadeklarowanym chrześcijaninem i fanem Sheffield United. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie. 
Sean Bean – ze śmiercią mu do twarzy. Przedstawiamy najlepsze role aktoraSean Bean należy do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Słynie między innymi z tego, że grane przez niego postaci często giną w epicki sposób. Pasję do występowania przed publicznością odkrył już podczas nauki w college’u. Zapisał się wówczas na kurs dramatyczny i po kilku występach otrzymał stypendium w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Na deskach sceny zadebiutował w 1983 roku w sztuce „Romeo i Julia” wystawianej w Watermill Theatre w Bangor. Od 1986 do 1988 roku był członkiem prestiżowego Royal Shakespeare Company. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1986 roku w dramacie „Caravaggio”, w którym wystąpił u boku Tildy Swinton. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy w 1988 roku otrzymał jedną z głównych ról w filmie Mike’a Figgsa „Burzliwy poniedziałek”. Udział w nim otworzył mu drzwi do wysokobudżetowych produkcji, takich jak „Czas patriotów” czy „GoldenEye”. Największą sławę przyniosły mu między innymi role w filmach z serii „Władca Pierścieni” oraz w serialu „Gra o tron”. Za udział w tej ostatniej produkcji był nominowany do Saturna.Sean Bean - najlepsze role

1. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, reż. P. Jackson (2001)

2. „Troja”, reż. W. Petersen (2004)

3. „Gra o tron” (2011 – 2019)

4. „Silent Hill”, reż. C. Gans (2006)

5. „GoldenEye”, reż. M. Campbell (1995)

Jeśli obejrzeliście już wszystkie zaproponowane przez nas produkcje, koniecznie zobaczcie kolejne filmy z Seanem Beanem, takie jak „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna” oraz „Jupiter: Intronizacja”. Polecamy również mrożący krew w żyłach thriller „Skarb narodów”.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO