Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Scarlett Johansson - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partner, dzieci

wikipedia.org

Scarlett Johansson to amerykańska aktorka, która należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Znana jest między innymi z takich produkcji jak „Dziewczyna z perłą”, „Historia małżeńska”, „Avengers”, „Ghost in The Shell” czy „Vicky Cristina Barcelona”. Gwiazda była dwukrotnie nominowana do Oscara i wielokrotnie do Złotych Globów. Jest też utalentowaną wokalistką. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Scarlett Johansson

Pełne imię i nazwisko: Scarlett Ingrid Johansson
Data i miejsce urodzenia: 22 listopada 1984, Nowy Jork
Zawód: aktorka, scenarzystka
Partner: Ryan Reynolds (2008-2011), Romain Dauriac (2014-2017)
Dzieci: Rose Dorothy Dauriac (2014)
Wzrost: 163 cm
Waga: 54 kg
Instagram: brak


Kariera

Scarlett Johansson w wieku ośmiu lat zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej Lee Strasberga i Professional Children’s School na Manhattanie. Uczyła się również stepowania. Karierę rozpoczęła występując w reklamach. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1994 roku w filmie „Małolat”. Dwa lata później otrzymała pierwszą główną rolę w filmie „Manny i Lo”, za którą była nominowana do Independent Spirit Awards. Szybko zaczęła występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Randka na moście” czy „Alex – sam w domu”. Przełom w jej karierze nastąpił w 1998 roku, gdy wystąpiła w dramacie „Zaklinacz koni” z Robertem Redfordem – za swoją kreację otrzymała nagrodę YoungStar Award. Kolejnymi ważnymi filmami były „Dziewczyna z perłą” i „Między słowami”, za które była nominowana w 2004 roku do Złotych Globów. W 2020 roku była nominowana do Oscara za występy w filmach „Jojo Rabbit” oraz „Historia małżeńska”.

Życie prywatne

Aktorka w 2008 roku wyszła za Ryana Reynoldsa, z którym rozwiodła się trzy lata później. W 2014 roku poślubiła Romaina Dauriaca, z którym ma córkę Rose Dorothy (ur. 2014). Jednak również ten związek nie przetrwał próby czasu i para rozwiodła się w 2017 roku.
Scarlett Johansson – 5 najlepszych filmów z udziałem aktorkiScarlett Johansson już od wielu lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Można powiedzieć, że kariera aktorska była jej od początku pisana. Już będąc małym dzieckiem zaczęła występować w reklamach, a w wieku ośmiu lat zadebiutowała w spektaklu „Sophistry” na off-Broadwayu, w którym wystąpiła u boku Ethana Hawka. Niespełna dwa lata później wystąpiła w swoim pierwszym filmie „Małolat”. Każda kolejna produkcja przynosiła jej coraz większy rozgłos, ale naprawdę przełomowa okazała się dla niej rola w „Zaklinaczu koni” z 1998 roku, w którym wystąpiła razem z Robertem Redfordem. Z biegiem lat kariera aktorki nabierała coraz większego tempa. O jej sukcesie najlepiej świadczy fakt, że w 2016 roku została okrzyknięta najbardziej kasową aktorką w Hollywood. Przedstawiamy więc pięć filmów, które przyniosły Johansson największą sławę:

1. „Zaklinacz koni” reż. R. Redford (1998)

W filmie aktorka wcieliła się w rolę 14-letniej Grace, która podczas przejażdżki konnej uległa poważnemu wypadkowi. W jego efekcie straciła nogę, a jej ukochany koń został poważnie okaleczony. Nastolatka nie może się pogodzić z tą sytuacją i o swoje kalectwo oskarża rodziców. Matka Grace sądzi, że pomoże jej tylko uzdrowienie jej konia. Zawozi więc oboje na ranczo Toma Bookera, który zajmuje się leczeniem koni po traumatycznych przejściach. Wkrótce okaże się, czy mężczyzna zdoła pomóc zranionemu zwierzęciu i dziewczynce.2. „Dziewczyna z perłą” reż. P. Webber (2003)

Akcja filmu rozgrywa się w holenderskim mieście Delft w XVII wieku. Aktorka tym razem zagrała 17-letnią Griet, która rozpoczyna pracę na stanowisku służącej w domu malarza, Johannesa Vermeera. Dziewczynę i artystę dzieli przepaść – różnią się pozycją społeczną, poziomem wykształcenia, a także wyznaniem. Oboje jednak cechują się wielką wrażliwością artystyczną i na tym polu nawiązują wspólny język. Wkrótce Vermeer wprowadza Griet w niezwykły świat malarstwa i czyni ją jedną ze swoich muz.

3. „Vicky Cristina Barcelona” reż. W. Allen (2008)

Scarlett Johansson tym razem wcieliła się w postać młodej Amerykanki Cristiny, która wraz z przyjaciółką Vicky przyjechała na wakacje do Barcelony. Obie kobiety są zupełnymi przeciwieństwami. Podczas swojego wyjazdu obie dają się wciągnąć w zupełnie nieprzewidzianą romantyczną oraz seksualną przygodę z malarzem Juanem Antonio. Jakby tego było mało, pozostaje on w wyjątkowo skomplikowanej relacji ze swoją byłą żoną, Marią Eleną. Film „Vicky Cristina Barcelona” w jedyny właściwy sobie sposób opowiada o wszelkiego rodzaju przejawach miłości.4. „Prestiż” reż. C. Nolan (2006)

Film przenosi nas w ostatnie lata XIX wieku i przedstawia losy dwóch magików, Roberta Anginera i Alfreda Bordena, którzy niegdyś się ze sobą przyjaźnili. Wszystko się jednak zmienia, gdy podczas jednego z występów na scenie ginie żona Angiera, Julia. Od tej pory mężczyzna obwinia Bordena o jej śmierć i obaj zaczynają toczyć ze sobą ze zaciekłą rywalizację na wszelkich możliwych poziomach. W pewnym momencie pomiędzy nimi staje postać pięknej asystentki Olivii Wenscombe, którą zagrała Johansson. Wkrótce stanie się ona świadkiem kolejnej tragedii.

5. „Avengers” reż. J. Whedon (2012)

Film „Avengers“ przedstawia historię Nicka Fury, który jest szefem międzynarodowej agencji czuwającej nad bezpieczeństwem na świecie. Gdy staje w obliczu globalnego zagrożenia, podejmuje decyzję o stworzeniu niezwykłej drużyny składającej się z osób dysponujących nadzwyczajnymi zdolnościami. Rekrutuje do niej słynne postaci uniwersum Marvela – Thora, Iron Mana, Hulka, Sokole Oko, Kapitana Amerykę i graną przez Scarlett Johansson Czarną Wdowę. Wspólnie podejmą oni walkę przeciwko siłom zagrażającym ludzkości.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO