Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Sarah Jessica Parker - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, mąż, dzieci

wikipedia.org

Sarah Jessica Parker jest amerykańską aktorką i producentką filmową. Chociaż wystąpiła w wielu hitowych produkcjach, wciąż najbardziej utożsamiana jest z serialem „Seks w wielkim mieście”, w którym przez lata wcielała się w postać Carrie Bradshaw. Aktorka słynie z tego, że podobnie jak grana przez nią bohaterka do szaleństwa kocha modę. Sprawdźcie, czy wiecie wszystko na temat słynnej gwiazdy.

Wszystko o: Sarah Jessica Parker

Data i miejsce urodzenia: 25 marca 1965, Nelsonville, USA
Zawód: aktorka
Partner: Matthew Broderick (1997-)
Dzieci: Marion Loretta Elwell (2009), Tabitha Hodge (2009), James Wilkie (2002)
Wzrost: 160 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @sarahjessicaparker


Kariera

Sarah Jessica Parker na małym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w wieku ośmiu lat w telewizyjnej adaptacji „Dziewczynki z zapałkami” Christiana Andersena. Niedługo później razem ze swoim bratem wystąpiła na Broadwayu w sztuce „Niewinni” wystawianej przez Harolda Pintera. Największą popularność przyniosły jej role komediowe. Do najsłynniejszych z nich należy rola przebojowej i zakochanej w modzie Carrie Bradshaw, w którą aktorka wcieliła się w serialu „Seks w wielkim mieście” produkowanym przez HBO od 1998 do 2004 roku. Za tę kreację Parker otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym kilkukrotnie Złoty Glob, nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich oraz Emmy. Gwiazda jest również znana między innymi z filmów „Miłość na zamówienie” i „Co wiecie o Morganach?”.

Życie prywatne

Aktorka w latach 1984-1991 była związana z Robertem Downeyem Jr. Później spotykała się między innymi z Michaelem J. Foxem, Joshuą Kadisonem, Johnem Kennedym Jr., a także Nicolasem Cagem. W 1997 roku poślubiła aktora Matthew Brodericka. Para doczekała się trójki dzieci. W 2002 roku urodził im się syn James Wilke, a w 2009 roku na świat przyszły bliźniaczki Marion Lorette Elwell i Tabitha Hodge.
Sarah Jessica Parker – najlepsze role gwiazdy „Seksu w wielkim mieście”Sarah Jessica Parker niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd kina. Od dziecka przejawiała zacięcie artystyczne i uczyła się baletu oraz gry na skrzypcach. Na małym ekranie zadebiutowała w wieku ośmiu lat w telewizyjnej adaptacji „Dziewczynki z zapałkami” Christiana Andersena. Niedługo później wraz ze swoim bratem wystąpiła na Broadwayu w sztuce „Niewinni” wystawianej przez Harolda Pintera. Wkrótce aktorka zaczęła otrzymywać propozycje udziału w coraz większych produkcjach. Najczęściej obsadzano ją w rolach komediowych. Do najsłynniejszych z nich należy rola modnej i przebojowej Carrie Bradshaw w serialu „Seks w wielkim mieście” produkowanym przez HBO w latach 1998-2004. Za tę kreację Parker otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym kilkukrotnie Złoty Glob, nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich i Emmy. Była również nominowana do American Comedy Award. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych produkcji z udziałem aktorki, które po prostu trzeba zobaczyć.Sarah Jessica Parker – najlepsze role

1. „Seks w wielkim mieście”, reż. D. Star (1998-2004)
2. „Hokus Pokus”, reż. K. Ortega (1993)
3. „Seks w wielkim mieście 2”, reż. M. P. King (2009)
4. „Miłość na zamówienie”, reż. T. Dey (2006)
5. „Ed Wood”, reż. T. Burton (1994)

Jeśli obejrzeliście już filmy z naszej listy, koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem aktorki. Gorąco polecamy słynne „Footloose”, w którym Sarah Jessica Parker wystąpiła wraz z Kevinem Baconem. Warto również zobaczyć zabawne komedie „Słyszeliście o Morganach?” i „Jak ona to robi?”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO