Kim jest?

Samuel L. Jackson – ulubieniec Quentina Tarantino. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Samuel L. Jackson jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym. Popularność na całym świecie przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „Jackie Brown”, „Park Jurajski” czy seria „Gwiezdne wojny”. W 1995 roku był nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz otrzymał nagrodę BAFTA za udział w filmie „Pulp Fiction”. Uchodzi za jednego z najzdolniejszych amerykańskich aktorów. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Samuel L. Jackson

Pełne imię i nazwisko: Samuel Leroy Jackson
Data i miejsce urodzenia: 21 grudnia 1948, Waszyngton, USA
Zawód: aktor, producent filmowy
Partner: LaTanya Richardson
Dzieci: Zoë (1982)
Wzrost: 189 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @samuelljackson


Kariera

Samuel L. Jackson początkowo studiował architekturę w Morehouse College. W trakcie studiów zgłosił się na przesłuchania do musicalu wystawianego na uczelni. Tak dobrze sobie na ich poradził, że postanowił zmienić kierunek studiów na aktorstwo. W 1972 roku wyprowadził się do nowego Jorku i wkrótce został zatrudniony w programie „The Cosby Show”. Zaczął również pracować w Negro Ensemble Company i NY Shakespeare Festival, a także występować na Broadwayu. Pod koniec lat 80. nawiązał współpracę z reżyserem Spikiem Lee i zagrał w filmach: „Szkolne oszołomienie” (1998), „Rób co należy” (1989), „Czarny blues” (1990) i „Malaria” (1991). Przełom w jego karierze nastąpił w latach 90., gdy zagrał w takich produkcjach jak „Czas patriotów” (1992), „Park Jurajski” (1993) czy „Pulp Fiction” (1994) – za rolę w tym ostatnim filmie był nominowany do Oscara. W 1999 roku Jackson otrzymał rolę w filmie „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”, która przyniosła mu międzynarodową sławę i zapoczątkowała jego długą przygodę z tą serią.

Życie prywatne

Aktor w 1973 roku poznał aktorkę i producentkę, LaTanyę Richardson, którą poślubił w 1980 roku. Dwa lata później na świat przyszła ich córka, Zoë.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO