Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Sam Claflin. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Sam Claflin to brytyjski aktor telewizyjny i filmowy, znany z takich produkcji jak "Love, Rosie" czy "Zanim się pojawiłeś". Zobaczcie, ile o nim wiecie. 

Wszystko o: Sam Claflin 

Pełne imię i nazwisko: Samuel George Calflin 
Data i miejsce urodzenia: 27 czerwca 1986, Ipswich 
Zawód: aktor 
Partnerka: Laura Haddock (2013-2019; rozwód)
Dzieci: Pip (2015), Margot (2018)
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 83 kg 
Instagram: @mrsamclaflin

Wczesne lata 

Urodził się w Ipswich. Wychowywał się w Norwich z trzema braćmi: dwoma starszymi - Benjaminem i Danielem i młodszym Josephem. Uczęszczał do Costessey High School. Grał w piłkę nożną, ale od kiedy wystąpił w musicalu "Jesus Christ Superstar" - wiedział, że chce zostać aktorem. W 2009 roku został absolwentem London Academy of Music and Dramatic Art. 


Kariera 

W 2010 roku zadebiutował w miniserialu "Filary Ziemi". Najbardziej znany jest ze swoich ról w produkcjach takich jak "Zanim się pojawiłeś", "Love, Rosie" oraz trylogii "Igrzyska śmierci". Pracuje również jako model. 

Życie prywatne 

W 2013 ożenił się z Laurą Haddock. Para rozwiodła się w 2019 roku. Mają razem dwójkę dzieci: syna Pipa (2015) i córkę Margot (2018). 


Sam Claflin - najlepsze filmy i seriale 

Sam Claflin jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów młodego pokolenia. Zaczął się interesować aktorstwem w momencie, gdy wystąpił w wystawianym w szkole musicalu „Jesus Christ Superstar”. Wkrótce rozpoczął naukę w London Academy of Music and Dramatic Art, którą ukończył w 2009 roku. Na ekranie zadebiutował w 2010 roku w miniserialu „Filary Ziemi”, w którym wcielił się w postać Richarda. Udział w nominowanej do Złotych Globów produkcji otworzył mu drzwi do coraz większych projektów. Zaczął występować między innymi w serialu „Any Human Heart”, a także zagrał dużą rolę piłkarza Duncana Edwardsa w filmie telewizyjnym „United” wyprodukowanym przez BBC. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy otrzymał angaż w hollywoodzkiej superprodukcji „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Niedługo później wystąpił w takich kinowych hitach jak „Królewna Śnieżka i Łowca” czy „Igrzyska śmierci”. Aktor był trzykrotnie nominowany do nagrody Teen Choice – za role w filmach „Zanim się pojawiłeś”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” oraz „41 dni nadziei”.

1. „Zanim się pojawiłeś”, reż. (2016)
2. „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, reż. (2013)
3. „Love, Rosie”, reż. (2014)
4. „Klub dla wybrańców”, reż. (2014)
5. „Królewna Śnieżka i Łowca”, reż. (2012)

Osobom, które zdążyły już obejrzeć wszystkie produkcje z naszej listy, gorąco polecamy kolejne porywające filmy z udziałem Sama Claflina - „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” oraz „Łowca i Królowa Lodu”. Warto również zobaczyć zabawną komedię „Zwyczajna dziewczyna”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO