Kim był?

Ryszard Kotys - serialowy Paździoch. Wzrost, waga, kariera, żona, dzieci, plotki

AKPA

Ryszard Kotys był polskim aktorem filmowym, serialowym i teatralnym. Widzowie z pewnością zapamiętają go z roli kultowego Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Ale Kotys miał na swoim koncie wiele innych, niezwykle charakterystycznych i ważnych ról. Jak dobrze znacie aktora? 

Wszystko o: Ryszard Kotys 

Pełne imię i nazwisko: Ryszard Kotas 
Data i miejsce urodzenia: 20 marca 1932, Mniów 
Data i miejsce śmierci: 28 stycznia 2021
Zawód: aktor 
Partnerka: Barbara Wojtkowska (rozwód), Kamila Sammler (do swojej śmierci)
Dzieci: Piotr (1956), Eryk (1987
Wzrost: 173 cm 
Waga: brak informacji 

 


Życiorys 

W 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołe Aktorską w Krakowie. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przez całe swoje życie grywał jednak na wielu scenach w całej Polsce m.in. w Gdańsku, Krakowie, Białymstoku czy Opolu. Zagrał w ponad 60 serialach i 150 filmach fabularnych m.in. w "Sami swoi", "Lalka" czy "Vabank". Najbardziej znany był z roli Mariana Paździocha, w którą wcielał się przeszło 21 lat w serialu "Świat według Kiepskich". Ze względu na zaawansowany wiek i pogarszający się stan zdrowia zrezygnował z wszelkich ról - pojawiał się tylko w serialu. 

Życie prywatne 

Był dwukrotnie żonaty. Pierwszy raz z Barbarą Wojtkowską, z którą rozwiódł się po ok. 20 latach małżeństwa. Mieli syna Piotra. W latach 80. XX wieku ożenił się z aktorką Kamilą Sammler, z którą miał syna Eryka. 
Na początku 2017 roku trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc i płynu w jamie opłucnej. Pod koniec życia miał problemy z demencją i poruszaniem się. Zmarł z powodu infekcji COVID-19 - w nocy z 27 na 28 stycznia 2021. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO