Kim jest?

Rowan Atkinson – bezbłędny Johnny English. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

flickr.com/Jack/CC BY 2.0

Rowan Atkinson jest brytyjskim aktorem, komikiem i scenarzystą. Największą popularność przyniosła mu rola Jasia Fasoli, w którego wcielał się w serialu o tym samym tytule oraz dwóch filmach. Znany jest również z serii „Johnny English” i takich produkcji jak „Czarna żmija”, „To właśnie miłość”, „Wyścig szczurów”, „Cienka niebieska linia” czy „Cztery wesela i pogrzeb”. Jest laureatem dwóch nagród BAFTA. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Rowan Atkinson

Pełne imię i nazwisko: Rowan Sebastian Atkinson
Data i miejsce urodzenia: 6 stycznia 1955, Consett, Wielka Brytania
Zawód: aktor
Partner: Sunetra Sastry (1990-2015)
Dzieci: Benjamin (1993), Lily (1995)
Wzrost: 181 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Rowan Atkinson z wykształcenia jest elektrotechnikiem i uzyskał tytuł magistra nauk ścisłych na Uniwersytecie w Oxfordzie. Podczas nauki zaczął występować w studenckich grupach teatralnych i kabaretach, gdzie poznał m.in. Richarda Curtisa i Howarda Goodalla. Po ukończeniu studiów postanowił zostać zawodowym komikiem i zaczął dawać występy w całym kraju. W 1971 roku pojawił się w pilocie autorskiego serialu „Rowan Atkinson presents… Canned Laughter”, który ostatecznie nie doczekał się dalszej produkcji. W 1979 roku dał się poznać szerszej publiczności występując w serialu komediowym BBC „Not the Nine O’Clock News”, który przyniósł mu nagrodę BAFTA. W 1983 roku wraz z Curtisem stworzył scenariusz do serialu „Czarna żmija”, którego czwarta część zapewniła mu kolejną nagrodę BAFTA. W 1990 roku zadebiutował jako Jaś Fasola w serialu o tym samym tytule, który odniósł wielki sukces. W ciągu kolejnych lat powracał do tej postaci w filmach „Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm” oraz „Wakacje Jasia Fasoli”. Dużą popularność przyniosła mu również kreacja Johnny’ego Englisha w serii poświęconej temu bohaterowi. W 2013 roku Atkinson został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego klasy Komandor, a także otrzymał tytuł szlachecki - sir.

Życie prywatne

Aktor w latach 1990-2015 był w związku małżeńskim z Sunetrą Sastry, z którą ma syna Benjamina (ur. 2017) i córkę Lily (ur. 1995). Z późniejszego związku z Louise Ford ma trzecie dziecko, które urodziło się w 2017 roku.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO