Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Rosamund Pike - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Rosamund Pike to brytyjska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Rozpoznawalność dały jej m.in. role w filmie "Śmierć nadejdzie dziś" czy "Zaginiona dziewczyna". Koniecznie sprawdźcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Rosamund Pike 

Pełne imię i nazwisko: Rosamund Mary Ellen Pike 
Data i miejsce urodzenia: 27 stycznia 1979, Londyn 
Zawód: aktorka 
Partner: Joe Wright (2005-2008), Robie Uniacke (2009-obecnie)
Dzieci: Solo (2012), Atom (2014)
Wzrost: 174 cm 
Waga: ok. 59 kg 
Instagram: @mspike

Wczesne życie

Pike urodziła się w Hammersmith jako jedyne dziecko muzyków koncertowych - wiolonczelistki Caroline, a także śpiewaka operowego Juliana Pike'a. Pike uzyskała staranne wykształcenie, obejmujące naukę gry na fortepianie i wiolonczeli. Uczęszczała do Badminton School w Bristolu. Podczas występu "Romeo i Julia" w Narodowym Teatrze Młodzieży, gdzie zauważył ją agent, proponując rozpoczęcie kariery zawodowej. Kiedy miała 19 lat bezskutecznie próbowała dostać się do szkoły teatralnej. W końcu zaczęła studia na literaturze angielskiej w Wadham College w Oksfordzie. W 2001 roku ukończyła studia z wyróżnieniem. 


Kariera 

W 1998 roku, jeszcze podczas studiów, Pike po raz pierwszy wystąpiła w dramacie telewizyjnym "Prawdziwe angielskie małżeństwo". Przełomem w karierze była role w filmie o Bondzie - "Śmierć nadejdzie jutro", gdzie zagrała u boku Brosnana, Dench i Berry. Pike odrzuciła rolę w Harry Potterze, gdzie miała wcielić się w rolę Rity Skeeter. Na swoim koncie ma również role w "Duma i uprzedzenie", "Słaby punkt", a także "Zaginiona dziewczyna", za co nominowano ją do Oscara. 

Życie prywatne

Mieszka w West End w Londynie. W latach 1998-2002 spotykała się z aktorem Simonem Woodsem. W 2005 roku zaręczyła się z Joe Wrightem, ale odwołano ślub w 2008 roku. Od 2009 roku jest w związku z matematykiem Robie'em Uniacke'em. Mają dwóch synów: Solo (ur. 6 maja 2012) oraz Atoma (2 grudnia 2014). 
Rosamund Pike – gwiazda „Zaginionej dziewczyny”. Znacie jej wszystkie role?Rosamund Pike jest obecnie jedną z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Karierę rozpoczęła od występów w serialach telewizyjnych, między innymi w „Żonach i córkach” z 1999 roku. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej rola Mirandy Frost w filmie „Śmierć nadejdzie jutro” z 2000 roku, w którym wystąpiłą u boku Pierce’a Brosnana i Halle Berry. Wkrótce zaczęła występować w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Rozpustnik” z Johnnym Deppem, „Doom”, czy „Duma i uprzedzenie” z Keirą Knightley w roli głównej. Kolejny duży sukces odniosła w 2007 roku, gdy wraz z Anthonym Hopkinsem zagrała w „Słabym punkcie”. Gwiazda nie ogranicza się jedynie do występowania w filmach – wciąż pojawia się na deskach scen brytyjskich teatrów, między innymi na West End. Warto zauważyć, że w 2014 roku aktorka zajęła ósme miejsce w zestawieniu najpopularniejszych gwiazd filmowch IMDb. Pike była dwukrotnie nominowana do Złotego Globu – za rolę w filmach „Prywatna wojna” oraz „Zaginiona dziewczyna”. Za udział w tym drugim obrazie była również nominowana do Oscara.Rosamund Pike - najlepsze filmy

1. „Zaginiona dziewczyna”, reż. D. Fincher (2014)

2. „Prywatna wojna”, reż. M. Heineman (2018)

3. „Śmierć nadejdzie jutro”, reż. L. Tamahori (2002)

4. „Jack Reacher: Jednym strzałem”, reż. C. McQuarrie (2012)

5. „Duma i uprzedzenie”, reż. J. Wright (2005)

Osobom, które zdążyły już obejrzeć wszystkie filmy z Rosamund Pike, polecamy zobaczyć kolejne świetne produkcje, takie jak „Player One” czy „Seks w wielkim mieście 2”. Wielbicieli mrożącego krew w żyłach kina zachęcamy z kolei do zapoznania się z przerażającym horrorem „Cisza”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO