Kim jest?

Rooney Mara - gwiazda Dziewczyny z tatuażem. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Copyright: Harald Krichel, Lehren

Rooney Mara to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, która zagrała fenomenalną rolę w filmie "Dziewczyna z tatuażem", za którą była nominowana do Oscara. Jak dobrze znacie jej historię? 

Wszystko o: Rooney Mara 

Pełne imię i nazwisko: Patricia Rooney Mara 
Data i miejsce urodzenia: 17 kwietnia 1985, Bedford 
Zawód: aktorka 
Partner: Joaquin Phoenix (partner od 2016-obecnie)
Dzieci: River (2020)
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: brak 

Wczesne życie

Urodziła się i wychowała w Bedford w stanie Nowy Jork. Aktorka ma trójkę rodzeństwa: Daniela, Conora i Kate. Ukończyła Fox Lane High School, a następnie w ramach Traveling School kształciła się w otwartym środowisku odwiedzając Peru, Ekwador i Boliwię. Uczęszczała również do Gallatin School of Individualized Stody na New York University, gdzie studiowała psychologię i ukończyła studia w 2010 roku. Już w czasie studiów często występowała w przedstawieniach i sztukach.


Kariera 

Zadebiutowała w 2005 roku w horrorze "Ulice strachu: Krwawa Mary", gdzie główną rolę grała jej siostra. Później epizodycznie pojawiała się m.in. w "Ostrym dyżurze" czy "Prawo i bezprawie". W 2010 roku zagrała w "Koszmarze z ulicy Wiązów", a także w filmie "The Social Network". Największym jej sukcesem jest pojawienie się w filmue "Dziewczyna z tatuażem", dzięki któremu jej popularność wystrzeliła. 

Życie prywatne 

Od 2016 roku związana jest z aktorem Joaquinem Phoenixem, z którym doczekała się dziecka - syna - River'a, który przyszedł na świat w 2020 roku. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO