Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Roman Giertych życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Roman Giertych jest polskim politykiem, prawnikiem i adwokatem. W latach 2001-2007 był posłem na Sejm IV i V kadencji. Od 2006 do 2007 roku obejmował stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra edukacji narodowej. W przeszłości sprawował funkcję prezesa Młodzieży Wszechpolskiej oraz Ligi Polskich Rodzin. Po odejściu z polityki poświęcił się karierze adwokackiej. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Roman Giertych

Data i miejsce urodzenia: 27 lutego 1971, Śrem
Zawód: prawnik, polityk
Partner: Barbara Giertych
Dzieci: Leon, Alicja, Karolina, Marysia
Wzrost: 197 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Roman Giertych w latach 1989-1994 studiował na Wydziale Historycznym, a w latach 1990-1995 na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 roku ukończył aplikację adwokacką. W 1989 roku utworzył Młodzież Wszechpolską, której początkowo był prezesem. Należał do Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Narodowego, którego działacze w 2001 roku stworzyli partię Liga Polskich Rodzin. W tym samym roku został wybrany na posła IV kadencji, a w 2006 roku został prezesem LPR. Polityk w latach 2006-2007 pełnił funkcje wicepremiera i ministra edukacji narodowej. Po odwołaniu z urzędu ministra i po przegranych przedterminowych wyborach parlamentarnych zrezygnował ze stanowiska prezesa LPR oraz zapowiedział odejście z polityki. W 2009 roku współpracował z Libertas Polska, a później zrezygnował z członkostwa w LPR. W 2013 roku wraz z Kazimierzem Marcinkiewiczem oraz Michałem Kamińskim założył think tank Instytut Myśli Państwowej i został jego prezesem. W 2015 roku bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych do Senatu. Od czasu odejścia z polityki kontynuuje praktykę adwokacką.

Życie prywatne

Prawnik pochodzi z rodziny o politycznych tradycjach – jest synem Macieja Giertycha i wnukiem Jędrzeja Giertycha. Jest w związku małżeńskim z Barbarą, z którą ma czworo dzieci – Leona, Alicję, Karolinę i Marysię.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO