Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Robin Wright. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

Robin Wright to amerykańska aktorka, producentka filmowa i telewizyjna, a także modelka. Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Robin Wright

Pełne imię i nazwisko: Robin Virginia Gayle Wright 
Data i miejsce urodzenia: 8 kwietnia 1966, Dallas 
Zawód: aktorka, producentka filmowa 
Partner: Dane Witherspoon (1986-1988; rozwód), Sean Penn (1996-2010; rozwód), Ben Foster (2012-2015; rozstanie), Clement Giraudet (2017-2022; rozstanie)
Dzieci: Dylan Frances (1991), Hopper Jack (1993)
Wzrost: 168 cm 
Waga: ok. 60 kg 
Instagram: @robinwright

Wczesne lata 

Urodziła się w Dallas, w stanie Teksas. Ma starszego brata - Richarda. Kiedy miała dwa lata jej rodzice się rozwiedli. Wychowywała się w San Diego, w stanie Kalifornia. Ukończyła William Howard Taft High School w Woodland Hills w stanie Kalifornia. 


Kariera

Mając 14 lat rozpoczęła pracę modelki. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w "Żołtej róży". Na dużym ekranie z kolei pojawiła się w produkcji "Obyczajówka" u boku Carrie Fisher. Zagrała w takich produkcjach jak "Forrest Gump", "Ostatni bastion", "Empire Falls" czy "Opowieść wigilijna". Najbardziej znana jest z roli w serialu "House of Cards". Więcej o jej karierze znajdziecie niżej, w spisie najlepszych filmów i seriali

Życie prywatne 

W latach 1996-2010 była żoną Seana Penna, z którym ma dwójkę dzieci: córkę Dylan Frances i syna Hoppera Jacka. Spotykała się m.in. z Colinem Farrellem, Benem Fosterem czy Clementem Giraudetem. 


Robin Wright - najlepsze filmy i seriale

Robin Wright Penn urodziła się w Dallas, jednak wychowywała się w San Diego. W wieku 14 lat rozpoczęła karierę jako modelka w Paryżu. Jednak jej serce od samego początku rwało się do kariery aktorskiej. Tuż po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się, że zostanie aktorką. Zadebiutowała w serialu "Santa Barbara". Bez wątpienia wiele osób kojarzy ją z roli w serialu "House of Cards". Zobaczcie jej inne, popularne role filmowe i serialowe.  

1. House of Cards - reż. B. Willimon, 2013-2018
2. Idealne matki - reż. A. Fontaine, 2013
3. Blade Runner 2049 - reż. D. Villeneuve, 2017
4. Forrest Gump - reż. R. Zemeckis, 1994 
5. List w butelce - reż. L. Mandoki, 1999

Możecie zobaczyć również ją w takich produkcjach jak "Wonder Woman" oraz "Biały oleander". 

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO