Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Robert Więckiewicz życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Robert Więckiewicz jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Jest zdobywcą pięciu Orłów za role w filmach „Wszystko będzie dobrze”, „Ile waży koń trojański?”, „Różyczka”, „W ciemności” i „Ukryta gra”. Znany jest również z takich produkcji jak „Pod Mocnym Aniołem”, „Dom zły” czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Był związany z wieloma teatrami. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Robert Więckiewicz

Data i miejsce urodzenia: 30 czerwca 1967, Nowa Ruda
Zawód: aktor
Partner: Natalia Adaszyńska
Dzieci: Konstanty
Wzrost: 178 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Robert Więckiewicz w 1993 roku ukończył Wydział Aktorski we wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Dwa lata wcześniej zadebiutował w spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawianym Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wkrótce został etatowym aktorem wspomnianego teatru, a w 1995 roku dołączył do zespołu Teatru Polskiego w Poznaniu. Rok później otrzymał nagrodę krytyków „Róża” dla najlepszych aktorów przyznawaną przez „Dziennik Poznański”. Następnie był związany kolejno z teatrami: Rozmaitości, Montownia, Narodowym i Polonia. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1993 roku w filmie „Samowolka”. Od tego momentu zaczął grać w największych polskich produkcjach, takich jak „Psy 2. Ostatnia krew”, „Poznań 56” czy „Vinci”. W 2008 roku Więckiewicz otrzymał pierwszego Orła za rolę w filmie „Wszystko będzie dobrze”. Dwa lata później zagrał w nominowanym do Oscara filmie Agnieszki Holland „W ciemności”.

Życie prywatne

Żoną aktora jest Natalia Adaszyńska, teatrolożka i była kierowniczka literacka Teatru Rozmaitości oraz Teatru Dramatycznego w Warszawie. Mają syna, Konstantego.
Robert Więckiewicz – najlepsze filmy z udziałem aktoraRobert Więckiewicz od dłuższego już czasu należy do grona najpopularniejszych polskich aktorów. W 1993 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Niedługo potem związał się z Teatrem Polskim w Poznaniu. W produkcjach filmowych zaczął się pojawiać na początku lat 90. w epizodycznych rolach. Swój pierwszy większy występ na wielkim ekranie zaliczył w 2003 roku w filmie „Ciało”. Potem kariera aktora nabrała rozpędu i zaczął się pojawiać w coraz większych produkcjach. Przedstawiamy 5 filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Pod Mocnym Aniołem”, reż. W. Smarzowski (2014)

W adaptacji powieści Jerzego Pilcha Więckiewicz wcielił się w postać samego pisarza. Jest on alkoholikiem, który w pewnym momencie uwierzył, że może wygrać z nałogiem. W międzyczasie zakochuje się i czuje, że ma dla kogo żyć. W końcu jednak nałóg wygrywa – Jerzy idzie do baru Pod Mocnym Aniołem i zaczyna pić. W efekcie trafia na odwyk, gdzie wśród pacjentów i personelu spotyka niezwykle ciekawe postaci. Jedną z form terapii stosowanych w zakładzie jest czytanie na głos spisanych wspomnień z czasów, kiedy się piło. Czasem zabawne, a czasem wstrząsające historie odczytają między innymi: policjant, ksiądz, reżyser, robotnik, fryzjerka i kierowca TIR-a.2. „W ciemności”, reż. A. Holland (2011)

Akcja filmu przenosi nas w czasy II wojny światowej. Tym razem Więckiewicz wcielił się w Leopolda Sochę, który pomagał wówczas Żydom ukrywającym się przed Niemcami w kanałach Lwowa. Wcześniej jednak był zupełnie innym człowiekiem – dbał tylko o własne sprawy i nieraz trafiał do więzienia za kradzieże i bójki. Początkowo zaczyna pomagać Żydom jedynie dla łatwego zarobku. Gdy jednak widzi cierpienie innych ludzi, zaczyna działać zupełnie bezinteresownie i przemienia się z przestępcy w bohatera. Wiele poświęci, żeby ocalić jak najwięcej osób.

3. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, reż. A. Wajda (2013)

Akcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei" rozpoczyna się w grudniu 1970 roku. Partia odgórnie narzuca podwyżki cen żywności, po których dochodzi do strajków na Wybrzeżu. Wojsko otwiera ogień do robotników i rozpoczynają się masowe aresztowania, Jedną z zatrzymanych osób jest elektryk pracujący w Stoczni Gdańskiej - Lech Wałęsa. Po powrocie do domu stara się skupić na powiększającej się rodzinie. Gdy jednak partia coraz bardziej łamie swoje obietnice, robotnik coraz bardziej angażuje się w tworzenie wolnych związków zawodowych. Wkrótce Wałęsa staje na czele strajku, który gdańscy stoczniowcy rozpoczynają w 1980 roku.4. „Dom zły”, reż. W. Smarzowski (2009)

Akcja filmu „Dom zły” rozgrywa się w Bieszczadach, w okresie ogłoszenia stanu wojennego. Porucznik Mroz razem z grupą milicjantów prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów, gdzie doszło do tragedii. Przesłuchiwany przez nich podejrzany Środoń opowiada historię, która wydarzyła się w 1978 roku podczas pewnej pijackiej nocy. Milicjanci poznają mroczną i coraz bardziej przerażającą historię Środonia i Bożeny oraz Zdzisława Dziabasów, w której na jaw wychodzą nieczyste zagrywki milicjantów prowadzących śledztwo.

5. „Wszystko będzie dobrze”, reż. T. Wiszniewski (2007)

Film ukazuje losy 12-letniego ministranta, który dowiaduje się, że jego chora na raka matka zaczyna umierać. Lekarze twierdzą, że tylko cud może uratować jej życie. Chłopak jednak mocno wierzy w to, że cuda się zdarzają. Postanawia więc pobiec do Częstochowy wierząc, że jeśli tego dokona, stanie się cud i jego matka wyzdrowieje. Początkowo chłopiec będzie okłamywał matkę, że wyruszy w podróż z pielgrzymką, ale w rzeczywistości pobiegnie sam. W tej trudnej wyprawie będzie go wspierał nauczyciel wf-u, który ma problem alkoholowy. Na ich drodze pojawią się jednak pewne przeszkody.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO