Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Robert Gawliński - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Robert Gawliński to polski muzyk rockowy i wokalista, współtwórca zespołu Madame, autor tekstów i lider zespołu Wilki. Później skupił się nieco na karierze solowej. Jest Członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Robert Gawliński 

Data i miejsce urodzenia: 31 sierpnia 1963, Warszawa
Zawód: wokalista 
Partnerka: Monika (żona od 1987 - obecnie)
Dzieci: bliźnięta Emanuel, Beniamin (1992)
Wzrost: 188 cm 
Waga: brak informacji
Instagram: brak

 


Kariera 

Zaraz po skończeniu szkoły średniej dołączył do punk rockowego zespołu Gniew, który istniał w latach 1979-1982. W 1982 roku założył zespół Madame. Ostatecznie, po rozpadzie zespołu, udzielał się w różnych zespołach, aż w końcu w latach 90. XX wieku założył „Wilki”. Wylansowali wspólnie takie przeboje jak „Bohema”, „Na zawsze i na wieczność” i wiele, wiele innych Wydali kilka płyt. Nagrał również pięć solowych płyt, a w 1999 roku zagrał Stachurę w filmie „Wojaczek”. W 2012 roku napisał dwie piosenki dla Wyszkoni np. „W całość ułożysz mnie” i „Dźwięki nocy”. 

Życie prywatne 

W 1987 roku wziął ślub z Moniką, którą poznał w 1983 roku na koncercie zespołu Madame. Trzy dni przed ślubem dowiedział się, że ma guza przysadki mózgowej. Po udanej operacji i wyjściu ze szpitala postanowił dalej tworzyć muzykę. 2 grudnia 1992 roku na świat przyszli jego synowie - bliźnięta. Emanuel i Beniamin dzisiaj grają z ojcem w zespole Wilki. 


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO