Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Robert Duvall. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Robert Duvall to amerykański aktor, reżyser i piosenkarz. Otrzymał Oscara za swój występ w filmie "Pod czułą kontrolą". Zobaczcie więcej informacji o tym wybitnym aktorze.

Wszystko o: Robert Duvall 

Pełne imię i nazwisko: Robert Selden Duvall 
Data i miejsce urodzenia: 5 stycznia 1931, San Diego 
Zawód: aktor, producent, piosenkarz
Partnerka: Barbara Benjamin (1964-1975; rozwód), Gail Youngs (1982-1986; rozwód), Sharon Brophy (1991-1995; rozwód), Luciana Pedraza (żona 2005-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 174 cm 
Waga: ok. 88 kg
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w San Diego i jest synem Mildred Virginii i Williama Howarda Duvalla. Jego ojciec chciał żeby poszedł do Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis. Kariera wojskowa go jednak nie interesowała. W 1953 roku ukończył studia na wydziale dramatu w Principia College w Elsah w Illinois. Krótko pełnił służbę w United States Army. Po powrocie do Stanów zamieszkał z innymi początkującymi aktorami w wynajętym mieszkaniu. W 1955 studiował w nowojorskiej The Neighborhood Playhouse School of the Theatre. 


Kariera 

Zaczynał w teatrze, aż w 1962 roku pojawił się w filmie "Zabić drozda". Jego rola spodobała się krytykom i sprawiła, że coraz częściej zapraszano go na przesłuchania. Zagrał więc w takich produkcjach jak "Apostoł", "Ojciec chrzestny", "Czas apokalipsy" czy "Zwycięski gol". Chcecie poczytać więcej o jego karierze i znaleźć najlepsze filmy? Zajrzyjcie do jego filmografii niżej. 

Życie prywatne 

Był czterokrotnie żonaty. Jego partnerki to: Barbara Benjamin (1964-1975; rozwód), Gail Youngs (1982-1986; rozwód), Sharon Brophy (1991-1995; rozwód), Luciana Pedraza (żona 2005-obecnie).


Robert Duvall - najlepsze filmy i seriale 

Robert Duvall jest żywą legendą amerykańskiego kina. Po ukończeniu studiów w The Neighbourhood Playhouse School of the Theatre zaczął występować w teatrze. Na scenie zadebiutował w 1952 roku w sztuce „Laughter In the Stars”. Wkrótce trafił na Broadway, gdzie zdobył uznanie krytyków. Mimo to, nie odnosił szczególnie znaczących sukcesów i musiał dorabiać między innymi pracując na poczcie i jako kierowca. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w dramacie „Zabić drozda” Roberta Mulligana z 1962 roku. Jego występ zebrał świetne recenzje i otworzył mu drzwi do coraz większych produkcji. W ciągu swojej kariery aktor wcielał się przeważnie w postaci silnych i pewnych siebie mężczyzn – wojskowych, biznesmenów, gangsterów czy prawników. Największą sławę przyniosły mu role między innymi w „Ojcu chrzestnym”, w którym zagrał consigliere rodziny Capone, czy w „Czasie Apokalipsy”, w którym wcielił się w nieustraszonego podpułkownika Billa Kilgore’a - wypowiadana przez niego kwestia: „Uwielbiam zapach napalmu o poranku" przeszła do historii kina. W 1984 roku Duvall otrzymał Oscara za rolę w filmie „Pod czułą kontrolą”.

1. „Ojciec chrzestny”, reż. F. F. Coppola (1972)
2. „Czas Apokalipsy”, reż. F. F. Coppola (1979)
3. „Bezprawie”, reż. K. Costner (2003)
4. „Wakacje Waltera”, reż. T. McCanlies (2003)
5. „Sędzia”, reż. D. Dobkin (2014)

Zdążyliście już się zapoznać ze wszystkimi produkcjami z amerykańskim aktorem? Jeśli tak, gorąco zachęcamy do obejrzenia głośnego filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Osobom planującym rodzinny seans polecamy z kolei animowane filmy „Barbie w świecie gier” oraz „Jak ukraść Księżyc”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO