Kim jest?

Ricky Martin – Portorykańczyk, który podbił świat. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Ricky Martin jest pochodzącym z Portoryko wokalistą popowym oraz aktorem. W ciągu swojej kariery zdobył wiele nagród Grammy oraz Latin Grammy. Do jego najbardziej znanych utworów należą między innymi „Livin’ La Vida Loca”, „Vente Pa’ Ca”, „She Bangs” oraz „La Copa de la Vida”. Jest ambasadorem dobrej woli UNICEF. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Ricky Martin

Pełne imię i nazwisko: Enrique José Martín Morales
Data i miejsce urodzenia: 24 grudnia 1971, San Juan, Portoryko
Zawód: wokalista
Partner: Jwan Yosef (2017-)
Dzieci: Valentino (2008), Matteo (2008), Lucia (2018), Renn (2019)
Wzrost: 182 cm
Waga: 82 kg
Instagram: @ricky_martin


Kariera

Ricky Martin karierę rozpoczął bardzo wcześnie. W wieku pięciu lat zaczął pracować jako dziecięcy model i występować w sztukach teatralnych oraz reklamach telewizyjnych. Śpiewał również w kościelnym chórze. W 1984 roku dołączył do boysbandu Menudo, z którym trzy lata później pojawił się w argentyńskim serialu „Por siempre amigos”. Martin w 1990 roku wystąpił w telenoweli „Alcanzar una estrella” i wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie wydał swój pierwszy solowy hiszpańskojęzyczny album zatytułowany „Ricky Martin”, zawierający single „Fuego Contra Fuego” i „El Amor De Mi Vida”, które stały się przebojami. Trzy lata później nagrał drugą płytę „Me Amarás ”, po której wyruszył w światową trasę koncertową. Następnie ukazały się krążki „A Medio Vivir” (1995) i „Vuelve” (1998). W 1999 roku wokalista zaprezentował swój pierwszy anglojęzyczny album „Ricky Martin” promowy przez singiel „Livin’ La Vida Loca”, który trafił na szczyty list przebojów w krajach na całym świecie. Od tego momentu muzyk nagrał pięć kolejnych płyt: „Sound Loaded” (2000), „Almas Del Silencio” (2003), „Life” (2005), „Música + Alma + Sexo” (2011) i „A Quien Quiera Escuchar” (2015).

Życie prywatne

Artysta w 2010 ujawnił, że jest homoseksualistą. Dwa lata wcześniej został ojcem synów bliźniaków, Matteo i Valentino, których urodziła matka zastępcza. W 2016 roku ożenił się z malarzem Jwanem Yosefem. W tym samym roku obaj zostali rodzicami urodzonej przez surogatkę Lucii. W 2019 roku urodził się ich syn, Renn.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO