Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Renée Zellweger życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com/David Shankbone/CC BY 2.0

Renée Zellweger jest amerykańską aktorką, producentką i reżyserką filmową. Znana jest z ról między innymi w takich produkcjach jak „Dziennik Bridget Jones”, „Chicago” czy „Jerry Maguire”. Jest zdobywczynią dwóch Oscarów za występy w filmach „Judy” i „Wzgórze nadziei”. Ma na swoim koncie również cztery Złote Globy oraz dwie nagrody BAFTA. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Renée Zellweger

Pełne imię i nazwisko: Renée Kathleen Zellweger
Data urodzenia: 25 kwietnia 1969, Katy, USA
Zawód: aktorka, producentka, reżyserka
Partner: Kenny Chesney (2005; małżeństwo anulowane)
Dzieci: brak
Wzrost: 163 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @renee_zellweger


Kariera

Renée Zellweger aktorstwem zaczęła interesować się w trakcie studiów, gdy wzięła udział w kursie dramatycznym. Karierę rozpoczęła w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych od występów w produkcjach telewizyjnych, takich jak „Smak zabijania” czy „Showtime”. W 1993 roku zadebiutowała na dużym ekranie w komediodramacie „Uczniowska balanga”. Pierwszą dużą rolę dostała w 1993 roku w filmie „Orbitowanie bez cukru”. Zrobiło się o niej głośno trzy lata później, gdy wcieliła się w postać samotnej matki w filmie „Jerry Maguire” - za tę rolę otrzymała nagrodę Broadcast Film Critics Association Awards oraz Blockbuster Entertainment Awards. W 2001 roku została wyróżniona Złotym Globem i Satelitą za rolę w komedii „Siostra Betty”. W 2002 roku po raz pierwszy była nominowana do Oscara za rolę tytułowej bohaterki w „Dzienniku Bridget Jones”. W 2004 roku Zellweger otrzymała Oscara za rolę we „Wzgórzu nadziei”, a w 2020 za występ w „Judy”.

Życie prywatne

Gwiazda w 2005 roku, zaledwie po czterech miesiącach znajomości, wyszła za muzyka country, Kenny’ego Chesneya. W tym samym roku małżeństwo zostało anulowane na wniosek obojga małżonków.
Renée Zellweger – przedstawiamy najlepsze filmy z udziałem gwiazdyRenée Zellweger to aktorka, która jest dobrze znana wielbicielom amerykańskiego kina. Po raz pierwszy aktorstwem zainteresowała się podczas studiów, kiedy wzięła udział w kursie dramatycznym. Wkrótce zaczęła występować w filmach telewizyjnych, takich jak „Czas zabijania” czy „Showtime” z 1994 roku. Na wielkim akranie zadebiutowała w 1993 roku w filmie „Orbitowanie bez cukru”. Pierwsze uznanie krytyków przyniosła jej z kolei rola samotnej matki w komediodramacie „Jerry Maguire” z 1996 roku. Z czasem gwiazda zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach, za które zgarnęła wiele prestiżowych nagród. Aktorka ma na koncie dwa Oscary – jeden za rolę w filmie „Wzgórze nadziei”, a drugi za rolę w „Judy”. Zellweger jest również czterokrotną zdobywczynią Złotych Globów. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które trzeba znać:

1. „Judy”, reż. R. Goold (2019)

W filmie Renée Zellweger wcieliła się w role Judy Garland – artystki, która dzięki swojemu niezwykłemu głosowi i urodzie podbiła serca publiczności na całym świecie. Jej życie osobiste nie należało do udanych. Samotna gwiazda wciąż wdawała się w burzliwe romanse, kończące się nieudanymi małżeństwami. Jej kariera wkrótce zaczęła podupadać, a zmęczona artystka postanowiła poświęcić się dzieciom. W pewnym momencie w jej życiu pojawia się nowa propozycja. Okazuje się, że w Londynie Judy wciąż uchodzi za gwiazdę, a publiczność pragnie jej występów. Gwiazda będzie musiała wybrać, czy woli zostać z dziećmi, czy ponownie rzucić się w wiry niepewnej kariery scenicznej.2. „Wzgórze nadziei”, reż. A. Minghella (2003)

Akcja filmu „Wzgórze nadziei” rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej. Podczas jednej z bitew zostaje ranny Inman, który postanawia wrócić do domu, gdzie czeka na niego ukochana Ada. Po drodze będzie musiał się jednak zmierzyć z łowcami nagród, zdemoralizowanymi żołnierzami i zbiegłymi niewolnikami. Nie wie, że Ada właśnie walczy o swój majątek – jej farma ma zostać zlicytowana. Z każdej strony czyha też na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce w życiu Ady zjawia się odważna i dotknięta przez los Ruby (w tej roli Renée Zellweger). Kobiety pomogą sobie nawzajem w walce o lepsze jutro.

3. „Chicago”, reż. B. Marshall (2002)

Film „Chicago” opowiada o losach Roxie Hart (Renée Zellweger), która marzy o karierze musicalowej piosenkarki. Jej idolką jest kabaretowa aktorka, Velma Kelly, która niedawno zamordowała swojego męża i siostrę. Gdy kochanek oszukuje naiwną Roxie, że pomoże jej w karierze, kobieta morduje go i trafia do tego samego więzienia, w której przebywa jej idolka. Na miejscu znany adwokat Billy Flynn zgadza się podjąć sprawę Roxie, a także pokierować jej dalsza karierą. Kelly jednak nie odda tak łatwo swojej sławy w ręce początkującej piosenkarki. Przygotuje plan, który może przekreślić wszelkie marzenia dziewczyny.4. „Dziennik Bridget Jones”, reż. S. Maguire (2001)

„Dziennik Bridget Jones” opowiada o losach tytułowej bohaterki, w którą wcieliła się Renée Zellweger. Jest ona 32-letnią panną, która wciąż wdaje się w kolejne romanse. Nie jest szczęśliwa z powodu swoich nieudanych związków, a także nadwagi, które wpędzają ją w lekkie uzależnienie od alkoholu i nikotyny. W pewnym momencie postanawia zmienić swoje życie i zaczyna prowadzic dziennik, w którym odnotowuje swoje wszystkie sukcesy oraz porażki. Stawia sobie w nim również dwa życiowe cele – zrzucenie 10 kilogramów oraz znalezienie miłości swojego życia. Wkrótce poznaje dwóch zupełnie różnych kandydatów. Jeden z nich jest powściągliwym adwokatem, a drugi prawdziwym playboyem. Który z nich zdobędzie jej serce?

5. „Przypadek 39”, reż. C. Alvart (2009)

W filmie „Przypadek 39” Renée Zellweger wcieliła się w postać Emily Jenkins, która pracuje w opiece społecznej. Pewnego dnia spotyka się w najtrudniejszym przypadkiem w całej swojej karierze. Pod jej opiekę trafia Lillith Sullivan, którą rodzice próbowali zamordować. Wmily staje się jej tymczasową opiekunką i zabiera Lillith ze sobą do domu. Podczas wspólnego mieszkania zaczyna odkrywać, że przeszłość dziewczynki jest o wiele bardziej tajemnicza, niż się mogło wydawać. Co więcej. Nastolatka powoli zaczyna zamieniać jej życie w prawdziwy koszmar.

Widzieliście już wszystkie wymienione powyżej filmy? Koniecznie obejrzyjcie kolejne odsłony przygód Bridget Jones, „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” oraz „Bridget Jones 3”. Możemy wam również polecić kultowy „Seks w wielkim mieście 2”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO