Informacje o zespole

Raz, Dwa, Trzy – autorzy piosenki Trudno nie wierzyć w nic. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 03-01-2021 | skomentuj

Raz, Dwa, Trzy – autorzy piosenki Trudno nie wierzyć w nic. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Raz, Dwa, Trzy to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza gatunków rock i piosenki poetyckiej, który istnieje od 1990 roku. Popularność przyniosły mu między innymi takie przeboje jak „Trudno nie wierzyć w nic”, „Jutro możemy być szczęśliwi”, „Czy te oczy mogą kłamać” i „Idź swoją drogą”. Jest zdobywcą siedmiu Fryderyków. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Raz, Dwa, Trzy

Data i miejsce założenia: 1990, Polska
Gatunek: rock, folk, piosenka autorska
Członkowie zespołu: Adam Nowak (śpiew, gitara), Jacek Olejarz (perkusja), Grzegorz Szwałek (akordeon, klarnet, keyboard), Jarosław Treliński (gitara), Mirosław Kowalik (kontrabas, gitara basowa), Tadeusz Kulas (trąbka)
Instagram: @zespolrazdwatrzy

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1990 roku przez znających się z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze studentów – Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Ograbka i Jacka Olejarza. Niedługo później zwyciężył na 26. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zaprezentował utwory „Talerzyk”, „Rzeka”, „Wchodzi”, „Rozkaz” i „W każdej knajpie”. W 1991 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana „Jestem Polakiem”. Rok później zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie i nagrał drugą płytę „To ja”, która spotkała się z uznaniem krytyków. W kolejnych latach powstały albumy „Cztery” (1994), „Sufit” (1996), „Niecud” (1998) i kompilacja nagrań zespołu „Muzyka z talerzyka” (2000). W 2002 roku zespół uczcił swoje dziesięciolecie koncertem w klubie „Wektor X”. W 2002 roku grupa wydała album koncertowy „Czy te oczy mogą kłamać” z interpretacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, a w 2003 ukazał się szósty album studyjny „Trudno nie wierzyć nic”. Cztery lata później powstał album koncertowy „Młynarski” zawierający interpretacje piosenek tego poety. W 2010 roku zespół nagrał płytę „Skądokąd”, a następnie pojawiły się albumy koncertowe „Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia” (2010) i „Raz, Dwa, Trzy… 25” (2016).

Nagrody i wyróżnienia

Grupa była aż dziewiętnastokrotnie nominowana do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, z czego zdobyła siedem statuetek.




Dodaj komentarz