Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Rafał Zawierucha - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partnerka. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

instagram.com/@rafal_zawierucha

Rafał Zawierucha jest polskim aktorem filmowym, teatralnym, radiowym i telewizyjnym. Chociaż występował w wielu znanych polskich produkcjach, takich jak „Bogowie” czy „Miasto 44”, największy rozgłos zdobył za sprawą udziału w filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Jest w związku z osobą, która również jest zawodowo związana z branżą filmową. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Rafał Zawierucha

Data i miejsce urodzenia: 12 października 1986, Kraków
Zawód: aktor
Partner: Gabriela Bliźniuk
Dzieci: brak
Wzrost: 173 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @rafal_zawierucha


Kariera

Rafał Zawierucha w 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie. Występował później w warszawskich teatrach: Imka, Współczesnym, Capitol oraz Och-Teatrze. Pojawiał się również w Teatrze Telewizji. Przez pewien czas prowadził telewizyjny cykl „Polska filmowa” na Canal+ Discovery. Aktor występował między innymi w takich polskich produkcjach jak „Bogowie”, „Jack Strong”, „Misto 44”, „Wkręceni” i „Obywatel”. Dał się również poznać szerszej publiczności grając w serialach „Przepis na życie”, „Hotel 52” oraz „Siła wyższa. W 2012 roku był nominowany do Złotej Kaczki za rolę w filmie Andrzeja Barańskiego „Księstwo”. Prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił w 2019 roku, gdy wcielił się w postać Romana Polańskiego w filmie „Pewnego razu… w Hollywood” w reżyserii Quentina Tarantino.

Życie prywatne

Aktor ma wyjątkowo liczną rodzinę i 23 rodzeństwa. Jego starszy brat Grzegorz wygrał ósmą edycję programu „MasterChef Polska”. Zawierucha jest związany z Gabrielą Bliźniuk, która jest klapserką.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO