Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Rachel Weisz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Rachel Weisz to brytyjska aktorka, która jest laureatką Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Wierny ogrodnik". Jak wiele o niej wiecie? 

Wszystko o: Rachel Weisz

Pełne imię i nazwisko: Rachel Hannah Weisz 
Data i miejsce urodzenia: 7 marca 1970, Londyn 
Zawód: aktorka, producentka 
Partner: Henry Aronofsky (2001-2010; rozstanie), Daniel Craig (mąż 2010-obecnie)
Dzieci: Henry Chance (2006), córka z Danielem Craigiem (2018)
Wzrost: 168 cm 
Waga: ok. 57 kg 
Instagram: brak


Życiorys i kariera 

W wieku 14 lat zaproponowano jej zagranie w "Królu Dawidzie", ale jej ojciec nie zgodził się i zagroził, że jeśli ona zagra w tej produkcji - on opuści rodzinę. 

Studiowała na Uniwersytecie Cambridge od 1988 roku. Jej wyborem była anglistyka. W czasie studiów zaczęła pojawiać się w studenckich przedstawieniach. Przełomową rolą była rola Gildy w musicalu "West End". Zadebiutowała na ekranie w "Czerwone i czarne". W filmie - w "Ukrytych pragnieniach". Zagrała w takich produkcjach jak "Faworyta", "Mumia" oraz "Wierny ogrodnik". Za tę ostatnią rolę otrzymała Oscara. 

Życie prywatne 

W latach 2001-2010 była w związku z Darrenem Aronofskym, z którym nawet zaręczyła się w 2005 roku. Para doczekała się syna - Henry'ego Chance'a, który przyszedł na świat 31 maja 2006 roku. Od 2010 roku zaczęła spotykać się z Danielem Craigiem, za którego wyszła w 2011 roku. Para doczekała się córki w 2018 roku, ale nie mówią o niej zbyt wiele i chronią jej prywatności. 


Rachel Weisz - najlepsze filmy i seriale 

Rachel Weisz należy do grona najpopularniejszych brytyjskich gwiazd kina. W wieku czternastu lat zaczęła pracować jako modelka. Z kolei pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej zaczęła stawiać podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge. Założyła wtedy grupę teatralną „Talking Tongues”, która niedługo później zdobyła nagrodę The Guardian Award na Festiwalu w Edynburgu. Weisz przed kamerami zadebiutowała w 1993 roku w miniserialu „Czerwone i czarne”, w którym wcieliła się w rolę Mathilde de la Mole. Trzy lata później po raz pierwszy wystąpiła w filmie „Ukryte pragnienia” Bernardo Bertolucciego. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej rola w wojennym filmie „Wróg u bram”. Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił jednak dopiero za sprawą roli w filmie przygodowym „Mumia”, dzięki której Weisz zdobyła międzynarodową sławę. Aktorka w 2006 roku otrzymała Złoty Glob i Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Wierny ogrodnik”. Do tych nagród była również nominowana w 2019 roku za występ w „Faworycie”.

1. „Wierny ogrodnik”, reż. F. Meirelles (2005)
2. „Faworyta”, reż. G. Lanthimos (2018)
3. „Nostalgia anioła”, reż. P. Jackson (2009)
4. „Constantine”, reż. F. Lawrence (2005)
5. „Lobster”, reż. G. Lanthimos (2015)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Dziedzictwo Bourne’a” czy „50 wiosen Aurory”. Gorąco polecamy również zabawną komedię „Eddie zwany Orłem” z Christopherem Walkenem w roli głównej.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO