Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Quentin Tarantino - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com

Quentin Tarantino jest amerykańskim reżyserem, scenarzystą, aktorem i producentem filmowym. Międzynarodową sławę przyniosły mu między innymi takie produkcje, jak „Pulp Fiction”, „Pewnego razu… w Hollywood”, „Django”, „Kill Bill” czy „Nienawistna ósemka”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym dwóch Oscarów i kilku Złotych Globów. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Quentin Tarantino

Pełne imię i nazwisko: Quentin Jerome Tarantino
Data i miejsce urodzenia: 27 marca 1963, Knoxville, USA
Zawód: reżyser, aktor, scenarzysta
Partner: Daniella Pick (2018-)
Dzieci: Leo (2020)
Wzrost: 185 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Quentin Tarantino w wieku 16 lat rzucił szkołę. Wkrótce podjął pracę biletera w kinie pornograficznym, a następnie zaczął pracować w wypożyczalni kaset wideo. Dzięki temu miał dostęp to setek filmów, które mógł oglądać również w godzinach pracy. W tym czasie zaczął pisać scenariusze do filmów „Prawdziwy romans” i „Urodzeni mordercy” - pierwszy z nich sprzedał Oliverowi Stone’owi, a drugi Tony’emu Scottowi. W latach 80. poznał zafascynowanego kinem Rogera Avary’ego, wraz z którym w 1990 roku związał się z wytwórnią Cinetel Productions. To tam przedstawił producentowi Lawrence’owi Benderowi pomysł na film „Wściekłe psy”. Nakręcona w 1992 roku produkcja otrzymała nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych na festiwalu w Toronto, gdzie Tarantino spotkał reżysera Roberta Rodrigueza, z którym wielokrotnie współpracował w następnych latach. Kolejnym wielkim sukcesem okazał się film „Pulp Fiction”, za który otrzymał Oscara za scenariusz. Po raz drugi tę statuetkę reżyser otrzymał za scenariusz do „Django”.

Życie prywatne

Filmowiec w 2018 roku ożenił się z izraelską piosenkarką Daniellą Pick. W 2020 roku na świat przyszedł ich syn, Leo.
Quentin Tarantino - najlepsze filmy, jakie nakręciłQuentin Tarantino, a właściwie Quentin Jerome Tarantino, to reżyser i scenarzysta, który na swoim koncie ma wiele wybitnych filmów. Jego ostatni film pojawił się w 2019 roku. Do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie i stara się kręcić swoje produkcje z należytą uwagą. Dlatego jego filmy nie pojawiają się rok w rok. Pomiędzy filmem "Nienawistna ósemka", a "Pewnego razu... w Hollywood" były 4 lata przerwy! 

W 1992 roku zadebiutował swoim filmem "Wściekłe psy". Nikt go nie znał. Był po prostu Tarantino, który oto wypuszcza swój pierwszy film do kina. Krytycy jednogłośnie okrzyknęli, że oto narodził się prawdziwy talent. Do dzisiaj uważa się Tarantino jako wielkiego geniusza, przykład twórcy postmodernistycznego. Na swoim koncie ma m.in. Złotą Plamę z Cannes czy Oscara. Ponieważ również uważamy Tarantino za jednego z najlepszych reżyserów - postanowiliśmy podzielić się pięcioma jego najlepszymi filmami (oczywiście naszym zdaniem!) 

"Pulp Fiction" 

Od lat uważany za najlepszy film reżysera. Jeśli wydaje wam się, że ten film nie ma sensu - być może nie wiecie, że nie jest on poukładany chronologicznie? Film opowiada o płatnych mordercach - Julesie i Vincencie. Dostają oni zlecenie, aby z rąk przypadkowych rabusiów odzyskać coś, co należy do bossa mafii. Mowa o tajemniczej walizce. Oprócz tego Vincent ma zająć się żoną gangstera - Mią. Całkiem niespodziewanie mężczyźni wpadają w spore kłopoty, kiedy przypadkowo zabijają zakładnika. Oprócz tego obserwujemy kłopoty boksera, a także obserwujemy parę, która okrada ludzi w restauracji. Jaki mają ze sobą związek? Musicie obejrzeć "Pulp Fiction". Film dostępny jest na HBO GO"Bękarty wojny" 

Akcja filmu zaczyna się we Francji, okupowanej przez nazistów. Zaczynamy dokładnie od egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczynka jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie przyjmuje nową tożsamość. Z kolei w innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine, organizuje grupę żydowskich żołnierzy, aby dokonywali oni ataków zemsy. Do oddziału mężczyzny dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark. Jej misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy ludzi zbiegają się w kinie, gdzie właścicielką jest Shosanna, która właśnie przygotowuje swój plan zemsty... Film jest absolutnym majstersztykiem. Obecnie "Bękarty wojny" dostępne są na Netflixie

"Pewnego razu... w Hollywood" 

Najnowszy film Quentina z 2019 roku. Przenosimy się do czasów, kiedy rozpoczynała się złota era telewizji, rozpoczynał się powolny upadek epoki klasycznego Hollywood, a wszędzie prym mieli hipisi. Historia opowiada o aktorze, który gra w westernach. Robi wszystko, aby wrócić na sam szczyt. We wszystkim towarzyszy mu jego przyjaciel i wierny dubler. Oprócz tego mamy wiele anegdot i dygresji. Zobaczycie tu również Steve'go McQueena, Bruce'a Lee, a także Sharon Tate i Romana Polańskiego tuż po wielkim sukcesie "Dziecka Rosemary". Film "Pewnego razu... w Hollywood" dostępny jest na HBO GO."Django" 

Akcja filmu rozgrywa się na Południu Stanów Zjednoczonych, dwa lata przed Wojną Secesyjną. Na skutek brutalnego traktowania przez byłych właścicieli, niewolnik staje twarzą w twarz z pochodzącym z Niemiec łowcą nagród dr Kingiem Schultzem. Schultz jest na tropie niebezpiecznych braci Brittle i tylko Django może go do nich zaprowadzić. Schultz wykupuje Django i obiecuje, że jeśli schwytają braci - da mu wolność. Schultz odnajduje ich, a następnie dotrzymuje swojej obietnicy. Django zostaje z doktorem i razem tropią kryminalistów. Celem mężczyzny jest odnalezienie i uratowanie Broomgildy - żony, którą utracił na targu niewolników wiele lat temu. Doprowadza go to do Calvina Candie - właściciela "Candylandu", gdzie szkoli się niewolników do walk między sobą. Kiedy tam docierają - każdy ich ruch jest obserwowany m.in. przez Stephena, zaufanego niewolnika Candie'go. Jeśli chcą uciec z Broomhildą, czeka ich sporo życiowych wyborów... Film "Django" obejrzycie na Netflixie. 

"Kill Bill" 

Panna Młoda, która kiedyś należała do płatnych zabójców, całkowicie zmieniła swoje życie. Obecnie spodziewa się dziecka i zamierza wziąć ślub ze swoim wybrankie,. Zostaje jednak zdradzona przez swojego szefa. Rozpętała się wielka burza, w której cudem unika śmierci, mimo, że postrzelono ją w głowę. Znajduje się w śpiączce i również cudem wybudza się z niej po czterech latach. Postanawia, że zemści się na każdym, kto zgotował jej ten los. Billa, swojego szefa, zostawia sobie na sam koniec... "Kill Bill" i "Kill Bill 2" obejrzycie na platformie HBO GO. 

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO