Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zespół PRO8L3M - historia, członkowie, nagrody, utwory. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikipedia.org/Piotr Kaczor/CC BY-SA 4.0

PRO8L3M to polska grupa hip-hopowa, która została założona w 2013 roku przez Oskara Tuszyńskiego i Piotra Szulca. W 2019 roku otrzymała Fryderyka za album „Ground Zero Mixtape”. Do jej najbardziej znanych utworów należą między innymi „Molly”, „Skrable”, „Przebój nocy”, „Ground Zero”, „Crash test” i „Flary”. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: PRO8L3M

Data i miejsce założenia: 2013, Warszawa
Gatunek: rap
Członkowie zespołu: Oskar „Oskar83” Tuszyński, Piotr „Steez” Szulc
Instagram: @pro8l3m


Historia

Zespół w 2013 roku wydał swój pierwszy minialbum „C30-C39”, którego nazwa oznacza otwarcie szachowe zwane gambitem królewskim. Znalazł się na nim między innymi utwór „Tori Black”. W 2014 roku ukazał się mixtape „Art Brut”, który przyniósł formacji uznanie krytyków. Krążek promował teledysk do piosenki „Jakby świat kończył się” z udziałem Aleksandry Hamkało i Sokoła. W tym samym roku zespół otrzymał nagrodę „Nocne Marki”, a także stworzył na potrzeby filmu „Pocztówki z Republiki Absurdu” utwór „Krzyk”. W 2016 roku nagrał debiutancki album zatytułowany „PRO8L3M”, na którym znalazły się single „2040” oraz „Molly” i który uzyskał status platynowej płyty. W 2017 roku ukazał się minialbum „Hack3d By GHO5T 2.0”, a rok później album „Ground Zero Mixtape” promowany przez utwór „Flary” - w 2018 roku krążek ten przyniósł grupie Fryderyka. W 2019 roku muzycy nagrali płytę „Widmo”, który pokrył się platyną i był nominowany do Fryderyków 2020. W 2020 roku pojawił się album „Art Brut 2”, a PRO8LEM wraz z Taco Hemingwayem założyli wydawnictwo muzyczne o nazwie 2020.

Nagrody i wyróżnienia

Grupa poza Fryderykiem i nagrodą „Nocne Marki” ma na swoim koncie również inne nagrody. W 2018 roku teledysk do singla „Flary” zdobył Grand Prix podczas festiwalu PL Music Video Awards w Łodzi, a także był nominowany do Berlin Music Awards, Los Angeles Cinefest, Phoenix Film Festival Melbourne i Bucharest ShortCut Cinefest.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO